Czy da się uratować mnie i mój związek?

6 odpowiedzi
Witam, piszę w sprawie mojego związku. Nie wiem już co robić i czy to faktycznie ja mam problem, czy da się to zmienić aby normalnie żyć za pomocą psychoterapii czy spotkań z psychologiem? Otóż, mam problem z zaufaniem-chyba. Tak twierdzi moj chlopak. ja nie wiem czy to na pewno to bo na pewne sytuacje nie potrafie udzielic sensownej odpowiedzi, nie wiem czemu reaguje w taki sposob, na przykład chłopak chce spotkać się ze znajomymi, sam, bo np to męskie wieczór a ja dostaje szału, płaczę, wydzwaniam, piszę straszne rzeczy, zrywam....choć wcale tego nie chcę, kocham go, ale jak tylko zbliża się wyjście, a ja nie mogę iśc z nim lub nie daj boże wyjazd, ja nie potrafię podejśc do tego jak inni, powiedzieć baw się dobrze kochanie i zająć się sobą. Mam 24 lata, piszę pracę magisterską, dotychczas wszystko się układało, jesteśmy razem dwa lata, było idealnie, ale za miesiąc mój ukochany ma wyjechać na 3 dni na majówkę na męski weekend do brata, a ja nie mogę przeżyć że nie zostałam zaproszona. On chciał abym pojechała z nim, ale ze względu na to że będą tam sami mężczyźni, odmówiłam, bo nie chciałam aby wszyscy myśleli ze go pilnuję i ograniczam. Choć własnie taka jest prawda.... Chłopak powiedzial ostatnio slowa ktorych nie moge przezyc... że jeśli mu nie zaufam to czarno widzi nasz związek bo jesteśmy razem dwa lata a ja wciąż przy byle sytuacji szantażuję go że jak gdzieś wyjdzie/wyjedzie to z Nami koniec.... Widzę moj problem, ale nie umiem walczyc z nim sama. Nie wiem już czy mam szansę na normalny związek? czy da się to uratować? czy będę w stanie normalnie żyć i funkcjonować?Bardzo proszę o wskazówki, czy w ogóle regularne spotkania z psychologiem mają sens?
Witam serdecznie,
faktycznie w Pani przypadku warto skorzystać z usług psychologicznych. Spowodowane jest to dwoma sprawami: po pierwsze - Pani zachowanie ma negatywny wpływ na związek i może doprowadzić do sytuacji kryzysowej, po drugie - jest sprzeczne z tym, co tak naprawdę chciałaby Pani zrobić. Zachowanie jest więc szkodliwe dla Pani i Pani otoczenia. Takie zachowania najczęściej mają podłoże lękowe, ale trudno mi wyrokować, jak to jest w Pani przypadku. Dobrze byłoby porozmawiać ze specjalistą, aby zweryfikować, co jest przyczyną takiego zachowania i ustalić jakiś plan zmian w tym zakresie. Praca z psychologiem najprawdopodobniej polegałaby na weryfikacji myśli i emocji związanych z sytuacjami, które Pani opisuje. To pomogłoby zmienić nieadekwatne zachowania i pewnie pozytywnie wpłynęłoby na Pani życie.
Pozdrawiam
Honorata Ruban

Witam Panią. Jeżeli jest tak, ze nie ma Pani obiektywnych podstaw do zazdrości czy nieufności to można postawić hipotezę, że trudności z chorobliwą zazdrością związane są z Pani szerszymi trudnościami. Zalecałabym zgłoszenie się na konsultację do psychoterapeuty aby porozmawiać o Pani trudnościach. Po konsultacji będzie można coś więcej powiedzieć i zaproponować odpowiednią pomoc. Pozdrawiam Izabela Trybus
Trudno odnieść się do konkretnego związku ponieważ na to czy Państwu się uda składa się wiele czynników i nie wszystkie zależne są od Pani. Terapia ma to do siebie, że umożliwia identyfikację i zmianę destrukcyjnych wzorców tworzenia relacji. W Pani przypadku terapia mogłaby być wysoce skuteczna i najprawdopodobniej jej efektem byłoby istotne zwiększenie jakości Pani życia (i relacji interpersonalnych).
To zaniżona samoocena i lęk przed odrzuceniem. Proszę znaleźć najlepiej grupę terapeutyczną, lub chociaż terapeutę indywidualnego. To można skorygować. Pozdrawiam Robert Banasiewicz #OsrodekArkadia
Oczywiście sesje z psychoterapeutą mają głęboki sens, ponieważ dzięki nim zbuduje Pani poczucie własnej wartości kobiecej i doświadczając pracy nad sobą będzie pani w stanie zaufać zarówno sobie, jak i innym... Powodzenia...
Witam serdecznie, w nawiązaniu do przestawionego przez Panią tematu, ten brak zaufania leży po stronie Pani i tylko Pani może sobie z nim poradzić. Jak najbardziej psychoterapia jest pomocna, ponieważ pokazuje, co kryje się pod tym głębiej. Tak jak jest Pani świadoma, to jest bardzo ważne w każdym związku, serdecznie zapraszam