Czy częste blokady są bezpieczne dla zdrowia?

3 odpowiedzi
Witam .Cierpię od ponad roku na" tz.strzelajacy" środkowe palce u rąk. Najbardziej cierpię rano po obudzeniu nie moge zgiąc dłoni.Brałam mnóstwo zabiegów fizjoterapeutycznych tych na NFZ i prywatnie .Rok temu po blokadzie miałam spokój na 4 miesiące.Ponowny ból wrócił z większą siła.Czy to prawda że częste branie blokad jest szkodliwe dla zdrowia?Czy nie ma innej metody leczenia aby zlikwidowac ogromny ból i niesprawność dłoni.Mam już ogromne problemy z chwytaniem,naciskiem i nie czuje siły w dłoniach (oczywiście nie wspominam o bólu)Proszę o pomoc i udzielenie porady Serdecznie pozdrawiam
Umów wizytę
Witam
Wielokrotne podawanie blokad sterydowcyh w okolicę ścięgna może być fatalne w skutkach. Leczenie takie nie eliminuje przyczyny schorzenia, które Pani opisuje, jedynie może zmniejszyć dokuczliwe objawy.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna - pierwszorazowa
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Zabiegi fizykalne w większości przypadków zaciskającego zapalenia pochewki ścięgna - tzw palca zatrzaskującego nie są skuteczne. Częste podawanie tzw. "blokad". Alternatywą jest podania preparatów przeciw zapalnych działających miejscowo lub leczenie operacyjne.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Iniekcję sterydową (tzw. blokadę) - przy braku obciążeń (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca) - można bezpiecznie powtarzać co 1-3 miesiące. W stanach ostrych nawet co 1-3 tyg. (seria 2-3 iniekcji). Przy braku poprawy po leczeniu farmakologicznym należy rozważyć leczenie operacyjne - plastykę pochewki ścięgnistej zginaczy, zrosty w obrębie której są przyczyną dolegliwości i "zatrzaskiwania" palca/palców