Czy coś jest nie tak z moją ciążą?

6 odpowiedzi
Witam
bardzo proszę o pomoc !! Ostatnią miesiączkę miałam 05.04.2016 r., , 11.05.2016 zrobiłam test ciążowy który wyszedł pozytywnie, poszłam do lekarza 12.05.2016 zrobił mi usg dopochwowe i stwierdził , że ciąży nie widać w macicy , jajniki są czyste i trzeba poczekać . Dodam, że jestem przekonana ( ponieważ wcześniej nie było takiej możliwości, że ciąża jest wynikiem stosunku dnia 17.04.2016r.) . Zrobiłam Betę HCG dnia 16.05.2016 wynik wynosił 3191.1 dziś 18.05.2016 powtórzyłam badanie i wynosi już 5791,5 czy wyniki są prawidłowe? Dlaczego nie widać ciąży na USG? Czy wyniki nie są zbyt wysokie jak na tak wczesną ciąże
Czy coś może być nie tak z dzieckiem?
Bardzo proszę o pilną odpowiedź
Witam
Szanowna Pani, w początkowych tygodniach mimo wzrostów betaHCG w krwi w USG ciąża może być niewidoczna.
Z wyrazami szacunku
dr Dawid Serafin
Rejestracja wizyt on-line na stronie: www serafinclinic pl

Szanowna Pani!
Nie zawsze wszystko od razu jest widoczne w badaniu USG. Tym nie mniej trzeba wykluczyć ciążę pozamaciczną.
Serdecznie pozdrawiam!
Maciej Lewandowski
Witam,
Wyniki beta hcg są prawidłowe - narastają więc jest to zjawisko prawidłowe. Wartość beta hcg nie ma decydującego znaczenia. Proszę powtórzyć USG dopochwowe.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
powtórzyc badanie usg / dobrym aparatem.. wykluczyć ciążę pozamaciczną. trzymam kciuki. pzdr a.
Szanowna Pani, Najwcześniej można wykryć ciążę oznaczeniami HCG w surowicy krwi lub testami ciążowymi z moczu. Dopiero od około 5 tygodnia ciąży (licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki) ciążę można uwidocznić przy pomocy ultrasonografu, przy czym ma tu znaczenie jakość sprzętu jakiego używamy. Czym lepsze USG tym wcześniej widać ciążę, jednak zwykle nie wcześniej niż w 5 tygodniu. Wyniki oznaczeń hormonalnych są prawidłowe. Trudno jednak powiedzieć, czy z dzieckiem jest wszystko w porządku. Ciąża trwa 40 tygodni i na każdym etapie jej trwania mogą wystąpić jakieś problemy, dlatego zaleca się regularne wizyty u lekarza położnika i wybrane laboratoryjne badania kontrolne przez całą ciążę. Z wyrazami szacunku,
Proszę ponownie wykonać USG, przy takich wartościach BHCG powinno być widać ciążę.