Czy choroba autoimmunologiczne jest przeciwwskazaniem do zabiegu powiększenia piersi? Od roku leczę

2 odpowiedzi
Czy choroba autoimmunologiczne jest przeciwwskazaniem do zabiegu powiększenia piersi?
Od roku leczę się na Zespół Sjögrena. Przyjmuje Metypred i Plaquenil. Zdarzają się dni, że czuję się gorzej (ból i oslabienie). Poza tym jest dobrze
Za miesiąc mam umówiony zabieg powiększenia piersi. Zaczełam się bać, bo czytałam, że choroby autoimmunologiczne są przeciwwskazaniem. Mój chirurg plastyk twierdzi, że to nie jest przeciwwskazanie. Ja jednak mam obawy.
O kwalifikacji i możliwości przeprowadzenia zabiegu decyduje zawsze lekarz prowadzący Panią oraz chirurg który ma ten zabieg wykonywać. Decyzja po pełnej informacji od obu tych osób o czynnikach ryzyka należy do Pani i jeżeli jest coś co Panią jeszcze niepokoi to proszę skontaktować się z chirurgiem w celu wyjaśnienia wątpliwości przed zabiegiem operacyjnym.

Szanowna Pani
Choroby autoimmunologiczne nie są bezwzględnie przeciwskazane. Mogą jedynie spowodować progresje choroby podstawowej, czyli nasilenie objawów choroby autoimmunologicznej.
Pozdrawiam
Marta Wilczyńska