czy chodzenie do ginekologa jest obowiązkowe

4 odpowiedzi
Mam pytanie czy kobieta która nie współżyje musi chodzić do ginekologa i po co ? Jakoś nie mam ochoty tam chodzić i spełniać zachcianek lekarzy bo oni żądają żebym natychmiast uprawiała seks i rodziła dzieci a po drugie ginekolodzy to najbardziej agresywna grupa lekarzy - nie chce chodzić do ginekologa bo są agresywni nie potrafią delikatnie badać i nie szanują młodych kobiet.
Czy chodzenie do ginekologa jest obowiązkowe ? Chcę być dożywotnio dziewicą bo po prostu tego chcę pragnę tego mam taki kaprys, więc po co mam chodzić do ginekologa ?
Czy lekarz może zabić mnie lub wsadzić do więzienia za to że jestem i chcę być dziewicą - pytam bo jeden ginekolog groził mi że zabije mnie jak nie będę uprawiała seksu i rodziła dzieci bo on chce tylko kobiety ciężarne.
Niestety to wszystko co opisuję przydarzyło mi się na prawdę
Nie chcę wysłuchiwać to idź do kobiety - kobiety ginekolożki są jeszcze bardziej agresywne niż mężczyźni - bynajmniej ja zawsze trafiam na złych lekarzy - żyję na tym świecie już ładnych parę lat ale jeszcze nigdy nie spotkałam dobrego lekarza który szanowałby młode kobiety na nfz
Szanowna Pani, mój nauczyciel podał mi zasady, które stosuje w moim zawodzie do dziś. 1. jezeli przychodzi młoda kobieta wyklucz ciaze pozamaciczna - bo na to się umiera.
2. jezeli przychodzi dojrzała kobieta wyklucz nowotwór. 3. kazdą pacjentkę traktuj jak córkę matke lub swoja babci i nałoż na to swoją wiedzę i dostępną technologię. dla Pani dodam takżę, że powinna Pani mieć szacunek dla swojego ciała i budżetu narodowego bo to nie Panbi bedzie kupowała sobie leki na raka. tylko reszta społeczeństwa. przykro mi, że ma Pani nie najlepsze doswiadczenie z ginekologami. życzę powodzenia. a. pzdr

Szanowna Pani!
Bardzo przykro mi jest, gdy czytam takie relacje. Tak być nie powinno. Zawsze obowiązuje kultura!
Ad meritum - kontrola ginekologiczna od czasu do czasu by była pożądana, odpowiednio delikatna i dostosowana do Pani warunków anatomicznych.
Z poważaniem -
Maciej Lewandowski
Szanowna Pani, chodzenie do ginekologa nie jest obowiązkowe. Może jednak pozwolić wykryć rozwijające się podstępnie i bezobjawowo nowotwory stanowiące ogromne zagrożenie życia. Wykrycie tych nowotworów na wczesnym etapie rozwoju choroby dramatycznie zwiększa ich wyleczalność. To, że kobieta nie współżyje, czy też nie rodziła, wcale nie zabezpiecza jej przed tymi strasznymi, śmiertelnymi chorobami. Tak więc profilaktyczne badanie ginekologiczne ma sens. Są lekarze, którzy badają delikatnie, nie są agresywni i szanują młode kobiety. Na NFZ czy prywatnie, nie powinno mieć znaczenia. Załączam ukłony,
Chyba trochę pani przesadza może pani być dziewicą do końca swoich dni ale co to ma do badania ginekologicznego to nie wiem dziewice też się bada bo też chorują więc radzę jednak się zbadać to nic nie boli