Czy ból nóg może być spowodowany przez kręgosłup?

1 odpowiedzi
WitamPanie doktorze. Mam 35 lat. Od ponad tygodnia bolą mnie nogi. Rano budzę się i powinnam być wypoczęta, a jednak bolą mnie gdzieś wewnątrz nogi jakbym bardzo długo chodziła. Jak siedzę to bolą jeszcze bardziej, a ból silnie promieniuje do stóp-przede wszystkim do lewej. Zauważałam też, że czasem i ręce bolą, ale rzadziej.
Mam 2,5 roczne dziecko, które nadal dość często ssie pierś. Zdarza się to właściwie tylko w nocy. Ze względu na to, że maluch jest już dość duży, karmię przez sen z wymuszonej i niewygodnej pozycji. Rano i często przez cały dzień bolą mnie plecy – odcinek lędźwiowy. Masaż i uciskanie przynoszą mi ulgę. Pracuje przy komputerze, często zakładając nogę na nogę, ponieważ mam wrażenie, że gdy mam je na dole to wtedy bardzie bolą.
Jeśli chodzi o ruch to jest tylko podstawowy, domowy. Nie uprawiam sportów i mam raczej siedzący tryb życia/pracy. Mam nadwagę ok 10 kg.
Jak widać sama sobie odpowiadam na to, co może być przyczyną, jednak chciałabym wiedzieć jak sobie pomóc, czy zrobić np. RTG? Czy to może być również od żył?
Pozdrawiam serdecznie

Obolała z Wałbrzycha
Dzień dobry,
najprawdopodobniej odczuwa Pani dolegliwości bólowe związane z trybem życia, wymuszoną pozycją ciała, brakiem aktywności fizycznej. Po uzupełnieniu wywiadu lekarskiego i badaniu klinicznym najprawdopodobniej będzie można postawić właściwą diagnozę i ustalić plan postępowania. Leczenie jest zazwyczaj zachowawcze. Modyfikacja aktywności fizycznej, ergonomiczna pozycja ciała i odpowiednia rehabilitacja mogą rozwiązać problem. Pozdrawiam.