ostatnio pokonałem w kilka dni 5 000 kilometrów i od ponad tygodnia odczuwam bóle w odcinku kręgów szyjnych. Maści i domowe masaże nie pomagają. Wcześniej nie miałem takich dolegliwości.
mgr Grzegorz Romanowski
mgr Grzegorz Romanowski
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Wrocław
Pozycja statyczna jaką wymusza prowadzenie auta doprowadza do przeciążeń w układzie mięśniowo-więzadłowo-powięziowym co skutkuje dolegliwościami np w odcinku szyjnym. Dochodzi do wzmożonego napięcia mięśni a czasami dodatkowo do zablokowań stawowych, dlatego metody domowe, masaż nie zawsze są skuteczne. Należy zdiagnozować Pana problem z punktu widzenia terapii manualnej i Osteopatii. Manualnie przywróci odpowiednią biomechanikę kręgosłupa zbalansować napięcie mięśniowe skorygować ewentualnie wadę postawy i zalecić indywidualnie dopasowaną autoterapię.

Witam serdecznie. Przepraszam, że z takim opóźnieniem odpisuje ale jeszcze nie poznałem w pełni tego portalu. Nie wiem czy nie za późno już na moją pomoc ponieważ problem pewno już się rozwiązał ale jeżeli mógł bym pomóc to proszę napisać co się dzieje.
Pozdrawiam:)

lek. Arkadiusz Kruk
lek. Arkadiusz Kruk
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Wrocław
Witam
Jazda samochodem może wywołać takie objawy. Nie wiem jak często Pan jeżdzi bo to też nie jest bez znaczenia. Jeśli domowe sposoby już nie pomagają, to problem z czasem będzie się nasilał, choć na jakiś czas może sam ustąpić. Przyczyn takich dolegliwości może być sporo, jestem w stanie stwierdzić tylko przeprowadzając badając co może się dziać aktualnie.
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.