czy blokada jest bezpieczna?

1 odpowiedzi
Moja mama (89 lat) ma od 4 lat neuralgię popółpaścową - łopatka i pod pachą do piersi. Leczenie u kilku neurologów - Gabapentyna, Amizepin, Thiogamma, itd, plastry Versatis, akupunktura i nic ni pomogło. Czy zastosowanie metody inwazyjnej - blokady, stymulacji nerwu jest możliwe do wykonania i bezpieczne?
Dzień dobry.
Blokady są alternatywą leczenia neuralgi, ale główni przy zaostrzeniach. Pacjent powinien jednak mieć włączona profilaktykę nawrotów- tu skutecznośc leków jest bardzo różna i należy dobrac preparat- skutecznośc i tolerancja leków jest zmienna wśród pacjentów. Ja osobiści blokad nie stosuje i rzadko kiedy pacjenci dobrze ustawieni na lekach profilaktycznych jej wymagają. Co do bezpieczeństwa samych blokad, to decyzja musi byc podjęta na podstawie pełnego badania pacjenta, uwzględnienia jego stanu ogólnego i ewentualnych przeciwwskazań. Nie zawsze ich wykonanie jest możliwe. decyzję powinien podjąć lekarz wspólnie z pacjentem.
Pozdrawiam
Łukasz Jasek