Czy będzie możliwość rekonstrukcji palca?

1 odpowiedzi
Witam. Tydzień temu uległem wypadkowi, w wyniku którego odcięty został paliczek dystansy palca IV – prawej ręki. Na wysokości między paznokciem, a stawem palec uległ zmiażdżeniu, a następnie został wyszarpany. Lokalny lekarz chirurg stwierdził, że jest to zmiażdżenie i nie ma możliwości doszycia palca. W tym momencie mam zeszyty palec bez całego paliczka i moje pytanie czy jest możliwość rekonstrukcji paliczka nie tracąc ruchomości w stawie? Dodam, że na prześwietleniu paliczek został odcięty mniej więcej w połowie między stawem, a końcem paliczka.
dr n. med. Tomasz Matuszewski
Chirurg plastyczny, Chirurg
Warszawa
Szanowny Panie, pytanie dotarło do mnie po 2 miesiacach. Jak wygląda teraz sytuacja?

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.