Czy aparat staly na pol roku jest mozliwy?

6 odpowiedzi
Dzien dobry, mam 26 lat, mam niby dobry zgryz, ale mam bardzo krzywa dolna jedynke, jest po prostu za reszta zebow i na gorze tez zaczynaja sie krzywic. Wychodze za pol roku za maz i obawiam sie ze do tego czasu nie da rady? Na ile minimum musi byc staly aparat?
Witam. Aparat zakłada się na taki czas, jaki jest potrzebny do wyprostowania zębów :) Niewielkie wady czasami udaje się wyleczyć w 6-7 miesięcy ... Jedno jest pewne - jeśli chce Pani zdążyć przed ślubem proszę jak najszybciej zaczynać. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Witam! Leczenie aparatem stalym raczej nie jest mozliwe. Moze warto rozwzyć leczenie aparatem typu nakładkowego? Plusem jest to, że nawet jeśli nie zakończymy leczenia przed ślubem, istnieje możliwość "przerwania" leczenia na ten dzień i powrotu do niego tuż po. Zapraszam na konsultację :)
Wszystko zależy od wady zgryzu. Poł roku to niewiele czasu w ortodoncji ;) Obawiam się, że w Pani przypadku należy się nastawić na minimum 1,5 roku. Proszę pomyśleć o aparacie estetycznym, czyli w kolorze zębów. Jest to naprawdę mało widoczna opcja.
Szanowna Pani,
bez badania nie mozna odpowiedzieć na Pani pytanie
Obawiam się, że pół roku to trochę za krótko aby wyleczyć Pani problem. Prawdopodobnie w tym czasie udałoby się ładniej ustawić zęby ale korekta byłaby nieskończona.
Witam,
standardowo leczenie aparatem stałym trwa 2-2,5 roku.