Czy antykoncepcja zostanie zachowana?

6 odpowiedzi
Witam, przyjmuję pigułki antykoncepcyjne kontracept.(jestem w trakcie opakowania) Chciałabym by okres wystąpił wcześniej, czy mogę pominąć 3 ostatnie tabletki z blistra i zakończyć opakowanie na 18? Czy okres wystąpi wcześniej, a antykoncepcja zostanie zachowana? I nie zaburzę w znaczący sposób gospodarki hormonalnej organizmu?
Witam,nie widzę problemu-może Pani skrócić listek i krwawienie z odstawienia wystąpi wcześniej.Nie oznacza to żadnych kłopotów w następnym cyklu,gdy wróci Pani do 21-dniowej antykoncepcji.

Witam. Schemat przyjmowania tabletek powinien zostać zachowany. Jego skracanie może powodować dysregulację i zmniejszać skuteczność antykoncepcyjną. Jeżeli nie chce Pani mieć miesiączki w danych dniach z ważnych dla Pani przyczyn to proszę nie przerywać terapii, lecz nie robiąc przerwy rozpocząć następne opakowanie – miesiączka nie pojawi się i wystąpi dopiero w następnej pauzie odstawiennej. Pozdrawiam.
Witam,
bez problemu może tak Pani zrobić.
Proszę pamiętać, aby nie wydłużać przerwy między opakowaniami powyżej 7 dni, wtedy to antykoncepcja nie będzie skuteczna.

Pozdrawiam
Może Pani tak zrobić
Witam
Może Pani, w ciągu 7 dni nalezy zacząc nowe opakowanie jak chce Pani zachować antykoncepcję
okres wystąpi wcześniej a antykoncepcja nie będzie pewna