Czy alkohol powoduje u mnie problemy ze snem?

6 odpowiedzi
Witam,mam problem z zasypianiem po alkoholu oraz ciągłością snu. Często jak wypije dzień wcześniej, to mam problem w postaci pobudki o 5 rano. Serce mi dość szybko bije tak jakby brak alkoholu w organiżmie mnie wybudzał. Czy problemy ze snem to problemy nerwicowe? Wcześniej nie było takich problemów w moim życiu - ostatnio dużo mam stresu...
Ciężko odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, mam za mało istotnych informacji, natomiast napewno mogę powiedzieć że.... Alkohol nie jest naszym sojusznikiem w dobrym śnie. Zaburzenia ze snem często są związane ze słabą "Higieną snu" , a właśnie jednym z elementów tej higieny jest abstynencja alkoholowa. Zapraszam do zapoznania się z artykułem na mojej stronie internetową do zakładki blog na PomocPsychologa24.pl może to troszkę wyjaśni Pana problem. Zachęcam do konsultacji na żywo, zapewne coś poradzę na Pana problemy,
Z poważaniem,
mgr Adam Konrad Lewanowicz

Witam serdecznie.
Bardzo interesuję się snem fizjologicznym oraz snami w ogóle. Dobrze pan trafił:] Alkohol z reguły pomaga w zaśnięciu, ale tylko pozornie. Prawidłowy sen jest papierkiem lakmusowym problemów w życiu: stres, napięcie, problemy zdrowotne czy psychiczne. Warto zwrócić uwagę na przyczyny i możliwe rozwiązania.

Zapraszam do korespondencji na robert_turek@wp.pl lub kontaktu face2face.
Dzień dobry,
Na kłopoty z zasypianiem oraz jakość snu może mieć wpływ wiele czynników. Niektóre z nich to duży stres, lęk, niepokój, zdenerwowanie, różnego rodzaju problemy osobiste, a także oczywiście czynniki fizyczne, takie jak stan zdrowia, zmęczenie, tryb życia, jedzenie czy wspomniany alkohol. Na wiele osób alkohol wpływa usypiająco, ale u pana(i) jest to jak rozumiem bardziej skomplikowane. Warto na pewno sprawie bliżej się przyjrzeć, uwzględniając całą pana(i) osobę - aspekty fizyczne, psychiczne - oraz zmiany jakie zaszły w pana(i) życiu w ostatnim okresie. Wtedy łatwiej będzie znaleźć sposoby rozwiązania problemu i konkretne działania do podjęcia. Jeśli byłby pan(i) zainteresowany konsultacją, zapraszam.
Pozdrawiam,
Ewa Kaczorkiewicz
Problem na pewno jest bardziej złożony... Pytanie powinno brzmieć raczej: co zostaje "zapijane"? Nerwica, stres, problemy dnia codziennego, nierozwiązane konflikty, czy coś jeszcze głębszego. Jak już znajdzie Pan/ Pani odpowiedź na to pytanie będzie też odpowiedź na to co wybudza i wzrusza sercem. Może "to dużo stresu" zaczęło się już przebijać przez tę cienką warstwę alkoholu? Rozumiem, że jeszcze jakiś czas temu alkohol te problemy przykrywał i zakrywał/ zagłuszał skuteczniej? Myślę, że dobrze by było się zatrzymać i uważniej zająć tymi somatyzacjami. I przestać "pomagać" sobie alkoholem, zwłaszcza, że ten sposób przestał chyba działać?? Powodzenia!
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowny Panie,
Problemy ze snem mogą być związane z alkoholem. Mogą być też związane z przeżywanym stresem. Podłoże problemów ze snem może byc jeszcze na innym tle. Żeby coś więcej powiedzieć należałoby szerzej przyjrzeć się problemom.
Z poważaniem
Aleksandra Szygendowska
Witam serdecznie, jak najbardziej alkohol wpływa na system nerwowy, a tym samym także na sen. Zaburzenia snu najczęściej mają podłoże lękowe, a alkohol zmniejsza lęki w trakcie picia, ale jego spożywanie je potęguje. Być może najistotniejsze jest tu zminimalizowanie stresu, być może zastosowanie technik terapeutycznych, mogłoby znacząco pomóc. Zapraszam do poszukania innych alternatywnych form rozładowywania stresu, np. bieganie. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam