Czy 10 dni po usunięciu migdała mogę mieć kontakt z osobą chorą na grypę ?
1
odpowiedzi
Czy 10 dni po usunięciu migdała mogę mieć kontakt z osobą chorą na grypę ?
Tak, po 10 dniach od tonsillektomii błona śluzowa zwykle jest już w trakcie gojenia, ale nadal może być bardziej podatna na infekcje. Kontakt z osobą chorą na grypę zwiększa ryzyko zakażenia, które w tym okresie może przebiegać ciężej lub opóźnić gojenie. Lepiej unikać takiego kontaktu jeszcze przez kilka dni lub zachować ścisłe środki ostrożności (maska, dystans).
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Eksperci
Podobne pytania
- Witam, miesiąc temu miałam usuwane migdały w dalszym ciągu szczególnie z lewej strony przy połykaniu odczuwam delikatny ból( jakby kłucie) i przy mówieniu dyskomfort (takie ściąganie) czy to jest normalne?
- W środę miałam usuwane migdałki podniebienne . Dzisiaj mija 6 doba i nie jest źle ból jest do zniesienia tylko niepokoi mnie trochę bolący język po prawej stronie z tyłu. To jest ni to ból ni pieczenie .Ogólnie boli mnie też prawe ucho . Czy to jest normalne? Troszkę się denerwuje że coś jest…
- Dzień dobry. Mam usunięte migdały, problem polega na tym ,że wróciła do mnie angina i to z białym nalotem w gardle, 10lat po usunięciu migdałków miałem spokój z chorobami gardła, aż tu nagle taka niespodzianka, czy to jest normalne?
- Trzylatek siedem dni po usunięciu migdała nadal skarży się na ból głowy z tyłu, nie może jej swobodnie odchylać i obracać. Mają cały czas przykurczone z tego powodu szyję.
- Czy przewlekłe zapalenie migdałków może być powodem potrzeby ich usunięcia?
- Witam chciałabym się dowiedzieć czy przy zabiegu wycięcia migdałków konieczne będzie wyjęcie kolczyków w sutkach
- Witam, córka 3 latka, miesiąc temu miała wycięty trzeci migdał i podcięte boczne. Dzisiaj zaczęła uskarżać się na bok gardła. Nie ma temp. Natomiast z lewej strony gardła widoczna jest biała plamka. Czy to może być jeszcze włókniak na skutek gojenia po zabiegu?
- Dzień dobry, trzy dni temu miałam usuwane migdałki w narkozie. Obecnie poza dużym bólem (którego się spodziewałam) mam też znaczne problemy z mówieniem (które mnie martwią) - mówię cicho, niewyraźnie, sprawia mi to trudności i boli. Czy to normalne po operacji czy lepiej żebym zgłosiła się z…
- Jestem 12 dni po usunieciu migdalkow i bola caly czas a do tego doszedl bol glowy i uszu czy to normalne?po usunieciu bralam antybiotyk przez 7 dni ,pozdrawiam Alina
- Witam. Pięć dni temu miałam usunięte migdałki. Przez pierwsze cztery dni bardzo mnie bolała głowa, zmiennione zostały leki przeciwbólowe i dziś jest ok. W zamian za to moja córcia dostała dziś pierwszych objawów anginy. Czy ja mogę podłapać infekcję od córki i czy moja sytuacja jest niebezpieczna,…
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 37 pytań dotyczących: usunięcie migdałków
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.