Czuję, że coś złego dzieje się z moją psychiką. Ciągle mam jakiś problem. Nawet błahy urasta do roli

8 odpowiedzi
Czuję, że coś złego dzieje się z moją psychiką. Ciągle mam jakiś problem. Nawet błahy urasta do roli tragedii. Jeżeli jeden się rozwiąże natychmiast znajduję sobie nowy. Źle wywiązuję się z moich obowiązków. Robię tylko to co jest konieczne natychmiast i robię to byle jak. Jestem ciągle zmęczona, nie mogę spać. Kiedy się budzę od razu myślę o problemach.
Dzień dobry. Opisywany stan może mieć różne przyczyny natomiast z pewnością nie należy go ignorować. Zachęcam do wizyty u psychiatry w celu dokładnej diagnostyki i ustaleniu odpowiedniej formy leczenia.
Pozdrawiam serdecznie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry:D
Dziękuję za pytanie:D
Opisuje Pani złożone objawy i bez sensownej diagnostyki się nie obejdzie. Niemniej, proszę sprawdzić, czy w Pani życiu przypadkiem nie zaszły istotne zmiany. Jeśli tak Pani reaguje na stres to rozwiązaniem jest praca nad tym, aby złagodzić jego wpływ. Otoczenia nie da się całkowicie wyeliminować - konieczne jest nauczyć się działać w tym środowisku z korzyściami dla siebie.

W mojej praktyce częstym klientem są zapracowane i zmęczone kobiety. Chodzi o przemęczenie i przytłoczenie, które sprawia, że czujemy się i działamy, jak wypalone a potem jesteśmy niezadowolone z rezultatów. Jeśli czuje Pani, że to o Pani i chciałaby dowiedzieć się więcej - zapraszam na konsultację wstępną. Uporamy się z jednym problemem, a Pani zdecyduje, co dalej.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychodietetyczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry. Jak rozumiem, szuka Pani możliwych rozwiązań swojej trudnej emocjonalnie sytuacji. Właściwym kierunkiem wydaje się być skonsultowanie się i rozmowa ze specjalistą (psychoterapeuta, psychiatra), który pomoże określić charakter Pani trudności i zaplanować ewentualną dalszą pracę nad ich przezwyciężeniem.
Powodzenia.

Witam, trudności, które Pani opisuje wymagają konsultacji ze specjalistą - psychologiem/psychoterapeutą i/lub psychiatrą. Zdiagnozują oni problem i zalecą wskazane dla Pani leczenie, tak, by zmęczenie i kłopoty ze snem się zmniejszyły albo ustały. Być może wskazana będzie również psychoterapia, do czego zachęcam, gdyż pozna Pani przyczyny objawów i ciągłego myślenia o problemach.
Pozdrawiam
Agnieszka Bąk

Szanowna Pani,

warto w takim przypadku skonsultować się z psychologiem/psychoterapeutą, ponieważ z opisu wynika, że potrzebuje Pani natychmiastowej i profesjonalnej pomocy nim trudności się pogłębią. Zachęcam do konsultacji. Prawidłowo zebrany wywiad pozwoli dopasować indywidualnie pomoc do Pani problemu i potrzeb.

Z uszanowaniem,

dr Monika Gmurek

Dzień dobry,
w momentach, kiedy rzeczywistość staje się tak trudna, kiedy ciężko przetrwać kolejny dzień, warto zgłosić się do psychoterapeuty. Czasem potrzebna jest terapia, czasami tylko kilka wspierających rozmów. Warto spróbować.
pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Dzień dobry
Z opisu wynika, że problem znacząco wpływa na życie osobiste i zawodowe. Należy udać się do psychologa i szczegółowo omówić problem, aby znaleźć przyczynę i dostosować terapię.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Polecam terapię psychologii pozytywnej dla wzmocnienia oraz pracę z emocjami, aby uporać się z kryzysem emocjonalnym. Pozdrawiam, Anna Dobosz

Eksperci

Joanna Mieszkowska

Joanna Mieszkowska

Psycholog

Białystok

Aleksandra Krupska

Aleksandra Krupska

Seksuolog, Psycholog

Warszawa

Agnieszka Świerczyńska - Grabska

Agnieszka Świerczyńska - Grabska

Psycholog, Psycholog dziecięcy

Łódź

Emilia Wawdziejczuk-Kuczyńska

Emilia Wawdziejczuk-Kuczyńska

Psycholog, Psychoterapeuta

Bielsk Podlaski

Joanna Majewska

Joanna Majewska

Psycholog, Dietetyk

Warszawa

Arleta Balcerek

Arleta Balcerek

Psycholog, Psychoterapeuta

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 10 pytań dotyczących usługi: kryzys emocjonalny
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.