czesto pojawiajace sie zajady

4 odpowiedzi
Mam problem z czesto pojawiajacymi sie opryszczakami/zjadami... pojawiaja sie one nie tylko na ustach ale tez w oklicach, sa one bardzo uciązliwe, najczesciej przy obnizonej odporności.. stosuje różne maści dostepne w aptekach ale chciałabym dowiedziec sie czy jest jakis sposób na calkowite wyleczenie... średnio raz na miesiac mam taki problem co sprawia że czuje sie niekomfortowo...
Mamy pewien dysonas informacyjny. Już wyjaśniam.
Tzw. "zajady"a opryszczka to spora różnica.
"Zajady", a raczej zapalenie kącików ust to schorzenie u podstaw leży z reguły infekcja bakteryjna lub grzybicza. W przypadku opryszczki czynnikiem sprawczym jest wirus. W związku z tym leczenie zmian zdecydowanie się różni.
Z późniejszego opisu wynika, że mamy do czynienia z opryszczką, a konkretnie jej przewlekłą nawrotową odmianą.
Pomimo wszystko jestem zdania, że nie obędzie się bez wizyty u dermatologa - to rozwiąże wątpliwości diagnostyczne i pozwoli dobrać właściwą formę terapii.
Pozdrawiam i w razie wątpliwości zapraszam na wizytę.

Proszę wykonać badania ; morfologię z rozmazem ręcznym, poziom żelaza, OB, CRP, TSH, anty TPO i z wynikami zgłosić się do specjalisty na wizytę celem ustalenia szczegółowego planu terapeutycznego
Przy nawracającej opryszczce wskazane w odpowiednim momencie jest leczenie doustne acyklovirem i to przez dłuższy okres czasu, zajady - niedobór witamin grupy B - głównie B2, bardzo rzadko zmiany drożdżakowe.
Witam. Opis dolegliwości jest bardzo niedokładny. Opisała Pani dwie różne choroby-opryszczkę i zapalenie kącików ust. Różnią się nie tylko objawami ,ale i etiologią. Leczenie każdej z chorób jest również zupełnie inne. Proszę o szczegółowy opis wykwitów lub zapraszam na konsultację.Pozdrawiam