Często odpadają mnie bóle głowy napadowy o różnym czasie trwania leki typu od migreny klaster nie po

13 odpowiedzi
Często odpadają mnie bóle głowy napadowy o różnym czasie trwania leki typu od migreny klaster nie pomagają przeszłam trzyletnią drogę z neurolog ami bez rezultatu ulga jest niewielka w czasie pobytu w szpitalu po zakresie badań rezonans tmg nie widać zmian być może z tego co czytam ostatnio
Ostatnio zaczelam chrapac jakies pol roku temu czy może to być wina ze strony stawu skroniowego zuchwowego
Dzień dobry, oczywiście zdarzają się bóle stawów skroniowo-żuchwowych spowodowane obniżeniem wysokości zwarcia, zwiazanych, ze starciami potologicznymi zębów.Nie wiem jak jest w Pani przypadku i czy lekarz zwrócił Pani uwagę na starcia zębów ? Chrapanie czy duzo grożniejszy bezdech związany jest z opadaniem żuchwy i blokowaniem przez język krtani. Przyczyną tego, również mogą być starte powierzchnie zębów (brak zaguzkowania). W takim wypadku, robi się specjalne szyny, które stabilizują żuchwę. Proszę udać się na konsultacje do lekarza . Pozdrawiam dr Kręcisz

Dzień dobry,
Konieczna jest konsultacja u specjalisty zaburzeń czynnościowych. Dokładna diagnostyka możliwych schorzeń stawów skroniowo-zuchwowych wykluczy lub potwierdzi związek z bólami głowy.
Pozdrawiam
Zawsze jest taka możliwość. Należy się udać do specjalisty zajmującego się schorzeniami stawu i przeprowadzić badanie.
Bóle głowy mogą być między innymi skutkiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego, ale również utrudnionego wyrzynania dolnych ósemki. Co do stawów skroniowo_-zuchwowych to czy zaobserwowałem pani/pani jakieś trzaski przy otwieraniu ustnajlepiej udać się do stomatologa jeśli stwierdzi nieprawidłowości pokieruje dalej
Witam,
Przy tego typu obajawach na pewno warto przeprowadzić kompleksowe badanie stawów, napięcia mięśni żucia i analizę okluzyjną w celu wykluczenia przyczyny stawowej. Na podstawie przedstawionych dolegliwości ciężko jednoznacznie stwierdzić jaka jest przyczyna takiego stanu, ale odpowiednia diagnostyka pozwoli nam zbliżyć się do postawienia diagnozy i podjęcia właściwego leczenia. Ciężko stwierdzić czy chrapanie ma jakiś związek z problemem. Życzę skutecznego wyleczenia problemu i ulgi w cierpieniu! Serdecznie pozdrawiam, Joanna Mastalerz-Kulik
Szanowna Pani, dolegliwości w postaci bólów glowy często mają swoje źródło w zaburzeniach satwu skroniowo-żuchwowego. Wymaga to diagonstyki w tym kierunku. Z cała pewnością nie ma to jednak związku z chrapaniem.
Wada zgryzu może powodować bóle głowy. Zapraszam na konsultacje do ortodonty.
Tak, tego typu dolegliwości mogą pochodzić od dysfunkcji stawu lub połączenia dysfunkcji stawu i innych okoliczności ze strony laryngologii. Na pewno warto byłoby skonsultować kwestię być może poprzedzając konsultację nocnym badaniem snu z rejestratorem (można wypożyczyć do domu), aby mieć więcej danych związanych z chrapaniem i ewentualnymi zaburzeniami oddechowymi. Pozdrawiam, Renata Sznajder
Witam!
Przyczyny chrapania, czyli bezdechu sennego spowodowane jest przez zwiotczenie podczas snu podniebienia miękkiego. Podniebienie to wpada w drgania generując wydawanie odgłosu - "charczenia" na wdechu oraz na wydechu. Pojawia się w skutek zaburzenia przepływu powietrza przez gardło podczas snu.
Przyczyną chrapania jest nadmierna ilość tkanki tłuszczowej ( otyłość ), która uciska na gardło, powiększenie migdałków podniebiennych oraz obrzęku gardła i ścian przewodu oddechowego w wyniku alergii oraz osłabienia, zwiotczenia mięśni gardła i zapadania się języka w trakcie spania na plecach.
Spośród rożnych sposobów leczenia bezdechu sennego jest mocowanie szczęce i na żuchwie, która przesuwa się ku tyłowi razem z językiem - specjalnych szyn. Szyna taka zmienia położenie żuchwy względem szczeki ku przodowi oraz tym samym przemieszcza język w tym samym kierunku - ku przodowi. To powoduje odciążenie podniebienia miękkiego i pomaga leczyć chrapanie.
Reasumując- przemieszczanie się żuchwy ku tyłowi podczas snu na plecach może powodować nacisk na podniebienie miękkie, który może generować chrapanie.
Jest to jednak tylko komponenta złożonego procesu wywołującego bezdech senny.
Pozdrawiam
dr Joanna Ziółkowska
Wg mnie, należy udać się do specjalisty od chorób stawu skroniowo-żuchwowego i zbadać Panią pod kątem bruksizmu. Czy zgrzyta Pani zębami, czy zauważyła Pani ich nadmierne starcie? W dalszej kolejności należy zbadać dopplerem przepływy w tętnicach szyjnych oraz wykluczyć neuralgię nerwu trójdzielnego. Powodzenia
Witam serdecznie, bóle głowy mogą mieć związek z zaburzeniami w stawach skroniowo-żuchwowych. Jeśli Pani zgrzyta zębami, występuje ich starcie, wiele zębów usunięto a braki nie zostały uzupełnione protetycznie, w stawach są słyszalne trzaski, albo występuje bolesność, warto udać się do odpowiedniego specjalisty zajmującego się diagnozowaniem problemów okluzyjnych i stawów skroniowo-żuchwowych. Lekarz powinien Panią dokładnie zbadać i przeanalizować współdziałanie mięśni żucia, stawów i zębów a następnie stwierdzić, czy jakieś nieprawidłowości występują i czy mogą mieć one związek z pojawiającymi się u Pani bólami głowy. Wtedy będzie można wdrożyć odpowiednie leczenie.
Przyczyną bólu głowy mogą być zaburzenia mięśniowo stawowe,dobre rezultaty daje szyna relaksacyjna
Dzień dobry.
Myślę, że jak najbardziej powinna się Pani skonsultować ze stomatologiem w tej sprawie - bóle te mogą być związane z dysfunkcją stawu skroniowo - żuchwowego lub z bruksizmem.