Częste nadrywanie MCL
1
odpowiedzi
Panie Doktorze,
Od blisko dwóch lat trapią mnie problemy z kolanem.
Kontuzji doznałem uprawiając sport, prawdopodobnie doszło do skrętu stopy (pięta na zewnątrz).
Po zdarzeniu zgłosiłem się do fizjoterapeuty, rozpoznał naderwanie przyczepu więzadła przybocznego piszczelowego. Zalecił ćwiczenia, po kilku tygodniach kolano wróciło do niemal 100% sprawności.
Niestety kilka miesięcy później kontuzja się odnowiła, ponownie odwiedziłem fizjoterapeutę i kilka tygodni później kolano było sprawne.
2 miesiące temu kontuzja się po raz kolejny się odnowiła. Diagnoza identyczna jak poprzednio.
Gdy z nogą już było lepiej, podczas gdy kucnąłem w kolanie coś "przeskoczyło" i ból, opuchlizna i ograniczony zakres ruchu powrócił.
Obecnie każdy krok powoduje "przeskakiwanie" w kolanie.
W związku z powyższym, czy wykonanie rezonansu i zgłoszenie się do Pana z obrazem pozwoli znaleźć przyczynę nawracających kontuzji?
Pozdrawiam
Od blisko dwóch lat trapią mnie problemy z kolanem.
Kontuzji doznałem uprawiając sport, prawdopodobnie doszło do skrętu stopy (pięta na zewnątrz).
Po zdarzeniu zgłosiłem się do fizjoterapeuty, rozpoznał naderwanie przyczepu więzadła przybocznego piszczelowego. Zalecił ćwiczenia, po kilku tygodniach kolano wróciło do niemal 100% sprawności.
Niestety kilka miesięcy później kontuzja się odnowiła, ponownie odwiedziłem fizjoterapeutę i kilka tygodni później kolano było sprawne.
2 miesiące temu kontuzja się po raz kolejny się odnowiła. Diagnoza identyczna jak poprzednio.
Gdy z nogą już było lepiej, podczas gdy kucnąłem w kolanie coś "przeskoczyło" i ból, opuchlizna i ograniczony zakres ruchu powrócił.
Obecnie każdy krok powoduje "przeskakiwanie" w kolanie.
W związku z powyższym, czy wykonanie rezonansu i zgłoszenie się do Pana z obrazem pozwoli znaleźć przyczynę nawracających kontuzji?
Pozdrawiam
Tak, raczej tak. To raczej nie MCL a łąkotka.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Panie Doktorze, Od blisko dwóch lat trapią mnie problemy z kolanem. Kontuzji doznałem uprawiając sport, prawdopodobnie doszło do skrętu stopy (pięta na zewnątrz). Po zdarzeniu zgłosiłem się do fizjoterapeuty, rozpoznał naderwanie przyczepu więzadła przybocznego piszczelowego. Zalecił ćwiczenia,…
- Witam, Przyjmuje tabletki Naraya Plus, jednak wyjeżdżając zapomniałam je ze sobą zabrać. Wiem, że zostaną pominięte aż 3 tabletki z drugiego rzędu. Wcześniej przyjmowałam je regularnie. Proszę o radę co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Pozdrawiam.
- Witam, czy przyjmuje pan na NFZ czy tylko prywatnie? Jeżeli tylko prywatnie to jaki jest koszt wizyty?
- Witam jestem ok.16tyd ciąży pobolewa mnie podbrzusze dwa tyg temu bylam w szpitalu na ginekologii na podtrzymaniu ciąży: poronienie zagrażające. Jestem po jednym poronieniu i co ja mam robić czy isc na pogotowie czy leżeć caly czas. w poniedzialek mam wizyte u swojego lekarza prowadzącego moja…
- Planuję wizytę w Pańskim gabinecie i chciałabym się dowiedzieć, czy przed dobraniem pigułek antykoncepcyjnych muszę wykonać jakieś dodatkowe badania.
- Witam wykryto u mnie gradówkę na dolnej powiece. Dostałam skierowanie do okulisty lecz lekarz rodzinny powiedział że konieczny będzie zabieg usunięcia tego, czy nie ma innego wyjścia? Jak wygląda taki zabieg i czy u pani go wykonuje?
- Witam, kobieta 32 lata. Od kilku miesięcy mam problem ze stopami. Bardzo często odczuwam zimno w stopy. Ostatnio mam dziwne objawy - a mianowicie gdy stoję w miejscu np 5 min lub chodzę trochę dłużej niż ok. 10 min skóra od spodu stóp (pięta i pod dużym palcem )robi sie biała - w takie plamy.…
- Witam mam pytanie od ponad 3 lat choruję na jaskrę i od tego samego czasu mam ciągłe bóle głowy które okulista twierdzi,że to nie jest z tej choroby do tego mam neuropatię nII wzrokowego i krótkowzroczność,zostałam skierowana do neurologa u niego nic nie wyszło a głowa jak bolała tak boli.Czy…
- Witam, miałem pewne zdarzenie przed 10 lat, uraz akustyczny, trąbnołem do ucha trąbką od tego momentu pisk i nadwrażliwość na dźwięki. Miesiąc później zaczęły się dziwne objawy w mięśniach. Nie były to dolegliwości które sprawiały jakiś problem ale zaczęło być to niepokojące. Najpierw jakby spięte…
- Witam, Mam 43 lata. Ostatnio pobolewało mnie podbrzusze i część lędźwiowa. Pomyślałam, że mam zapalenie przydatków. W badaniu ginekologicznym nic nie wyszło. Zrobiłam jeszcze usg. To było w 17 dniu cyklu. Wizytę kolejną mam dopiero za 2 tyg stad proszę o interpretację bo zaczynam panikować.…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.