Częste bóle głowy

3 odpowiedzi
Witam mam pytanie od ponad 3 lat choruję na jaskrę i od tego samego czasu mam ciągłe bóle głowy które okulista twierdzi,że to nie jest z tej choroby do tego mam neuropatię nII wzrokowego i krótkowzroczność,zostałam skierowana do neurologa u niego nic nie wyszło a głowa jak bolała tak boli.Czy to jest możliwość ze bóle głowy są z jaskry?.Prosiłabym o odpowiedź na te gnębiące mnie pytanie.
Witam jeżeli Pani leczy się z powodu jaskry to bóle głowy mogą występować Alę jednak zwykle owarzyszą bólów oczu . Trzeba sprawdzić zatoki . Nie wiem jaki wiek pacjenta i czy neuropatia n wzrokowego wystąpiła w wyniku jaskry czy została wywołana innym czynnikiem. Czy było wykonanane USG doppler tt szyjnych i kręgowych.. Pozdrawiam

Witam,

Ból glowy:
- jak często występuje
-gdzie ból jest zlokalizowany
-jaki ma charakter
-czy nasila sie w weekendy
-czy trzeba stosować leki przeciwbólowe
-czy towarzyszą mu inne objawy...
- ogólny stan zdrowia....

Tych pytań jest jeszcze kilkanaście.
Do tego badanie neurookulistyczne.

Niestety za mało danych ;)

pozdrawiam
AM
Odpowiedź przez internet jest trudna ponieważ w diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy.
W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Skuteczność leków jest bardzo indywidualna, a wybór leku często polega na stosowaniu metody eliminacji i dobraniu najbardziej skutecznego środka.
W niektórych rodzajach bólu głowy dobrym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej