Częste Anginy u dziecka.

1 odpowiedzi
Witam, mój syn ma 2 i pół roku. Od marca br do września br miał już 4 razy anginę ropną. Nie chodzi do przedszkola, nie pije zimnych napoi o lodach nie wspominając. Przez to dostał już naprawdę dużo antybiotyków, wcześniej miał częstą chrypkę i często diagnozowano u niego zapalenie górnych dróg oddechowych. Teraz chcemy zrobić wymaz z gardła ale musimy poczekać po antybiotykoterapii. Czy przyczyną mogą być migdałki? Bardzo proszę o jakąś podpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.
Dziecko w tym wieku jest w okresie tzw. angin fizjologicznych, to znaczy reaguje anginą na każdy spadek odporności. Zakażenie lokalizuje się w gardle , chroniąc dolne drogi oddechowe jak oskrzela i płuca. Zastosowałabym leczenie wzmacniające odporność dziecka. Chrypka u tak małego dziecka wymaga konsultacji laryngologa, a nie leczenia antybiotykami. Pozdrawiam