Czerwone kropki na żołędziu - czy ten problem jest tak długotrwały? Jak mam temu zaradzić ?

8 odpowiedzi
Witam, problem z jakim borykam się trwa od lutego, mianowicie są to czerwone kropki oraz zaczerwienienia na żołędziu penisa oraz napletku. W pierwszym tygodniu szukałem przyczyn w domu, być może nowy kosmetyk etc. po odstawieniu wszystkich potencjalnie "sprzyjających" mojej dolegliwości rzeczy czekałem na rozwój wypadków. Jak pewnie się domyślacie bezskutecznie. Postanowiłem więc udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który stwierdził podejrzenie o coś tam związanego z grzybicą bakteryjną (czy coś takiego, dosyć dawno to było więc dokładnie nie pamiętam). Przepisał mi maść o nazwie Clotrimazolum, bodajże. Stosowałem go według ulotki 3 razy dziennie i problem stosunkowo wolno "zanikał" jednak gdy już myślałem, że się wyleczyłem - nie było żadnych objawów tego, że jest coś nie tak, stosowałem lek jeszcze przez może 10 dni po czym go odstawiłem, a po 2 dniach pojawiła się jedna mała niewinna kropka. Zignorowałem to myśląc, że lada dzień zniknie, niestety tak się nie stało i po tygodniu było tych kropek od 8 do 12. Spanikowany ponownie zacząłem używać maści i czym prędzej udałem się ponownie do lekarza pierwszego kontaktu. Który stwierdził to samo podejrzenie i wypisał mi skierowanie do dermatologa, problem w tym, że kolejki były straszne więc postanowiłem umówić się na wizytę prywatnie (a że był czas świąt nie dzwoniłem od razu tylko zamierzałem po świętach). Do tego czasu cały czas używałem maści, którą wcześniej wypisał mi lekarz. Po świętach wszelkie objawy zniknęły, ale powiedziałem sobie nie ma mowy i dalej smarowałem miejsce wcześniej występujących kropek. I mój problem zbliża się do dnia dzisiejszego, wczoraj wysypało mi 4 kropki, tak po prostu.... A dziś mam dosłownie pół żołędzia w tych, że kropach... Stąd też mam pytanie, czy jeżeli jest to na prawdę problem u podłoża bakterii grzybiczych, to czy istnieje jakiś lek bez recepty, który byłby doustny i skuteczny na tą dolegliwość ? Liczę na jak najszybszą odpowiedź (Wizytę u dermatologa mam dopiero w czwartek). Tak na prawdę z godziny na godzinę wygląda to coraz gorzej i nie mam pojęcia co się dzieje :( Dodam, że zapomniałem wspomnieć o badaniach moczu, które wyszły "wzorcowo".
Konieczna jest konsultacja z lekarzem

Niestety nie ma godnego polecenia leku bez recepty, możliwe, że jest to drożdżyca a lek przestał działać- możliwe są też nawroty z powodu infekcji u ewentualnej partnerki.
przeprazam.już chyba był Pan u dermatologa
Szanowny Panie.
Diagnoza internetowa nie rozwiąże Pana problemu.
Bezwzględnie proszę odwiedzić specjalistę dermatologa.
Proszę stosować łagodne środki myjące, przecierać prącie Borasolem kilka razy dziennie, i osuszać. Do smarowania tylko Zinalfat krem 2-3 x dziennie. Clortimazol i inne leki przeciwgrzybicze do czasu postawienia diagnozy u dermatologa sugeruję odstawić- to może utrudnić rozpoznanie. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Szanowny Panie,
Proszę odstawić dotychczasowe maści zewnętrzne, okolicę myć delikatnymi preparatami, zewnętrznie można stosować Cicaplast b5 baume/ Cicalfate bez recepty łagodzącą. Należy się udać na konsultację do specjalisty, konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu, oglądnięcie zmian.
niestety są to leki na receptę, do tego czasu proszę stosować preparat Belcura-torchę załagodzi objawy
Szanowny Panie

juz raz zadawał Pan to pytanie na forum; podobnie jak poprzednio mogę tylko zalecić osobistą wizytę u dermatologa-wenerologa, gdyż opisane przez Pana dolegliwości wymagają przeprowadzenia dokładnego badania lekarskiego.
Pozdrawiam !

Dr ARW