Czerniak.wycinka pieprzyków .znamion

3 odpowiedzi
Witam .Nazywam się Justyna mam 34 lata .miesiac temu
został u mnie wykryty czerniak na łydce z tylu .typ 1a .0.3 mm
w skali Breslow.Mialam wycięcie blizny .Mam bardzo dużo
Innych pieprzyków .mieszkam w UK i jeszcze nikt mi nie zrobił badania
Całej skory dermatoskopem .Chcialabym przylecieć do Polski na badanie całej skory oraz prywatne wycięcie Ok 10 pieprzyków .chcialabym się dowiedzieć gdzie mam się zgłosić z tym problemem oraz jakieś są koszta .dziekuje bardzo i pozdrawiam
Tak naprawdę może się zgłosić Pani do każdego ośrodka, który ma doświadczenie w dermoskopii i kwalifikacji znamion do wycięcia, Polecam Klinikę Ambroziak, pozdrawiam Marek Opala

W Łodzi do wycięcia chirurgicznegoo polecam szpital im Kopernika tj Poradnie chirurgii onkologicznej lub DerMed (placówka prywatna). Na samo badanie dermatoskopowe także zapraszam do siebie.
Pani Justyno,

U mnie badanie dermatoskopem jest w cenie zwykłej konsultacji, czyli 150 zł. Wydaje mi się, że jestem osobą kompetentną w tej dziedzinie.

Jeżeli chodzi o wycinanie zmian, wszystko zależy od kilku czynników. Po pierwsze, chciałbym Panią zapewnić, że nie ma wskazań onkologicznych do usuwania znamion "na wszelki wypadek". Tzn. znamiona, które nie są podejrzane klinicznie i dermatoskopowo, nie kwalifikują się do usunięcia ze wskazań medycznych. Odrębne wskazanie stanowią aspekty estetyczne.

Zmiany skórne usuwane są oczywiście z badaniem histopatologicznym. Inna jest cena usuwania zmian na twarzy, inna na tułowiu i kończynach. Generalnie przedział między 400 a 800 zł, ale przy większej liczbie usuwanych zmian ustalamy koszt indywidualnie.

Zapraszam na konsultację, w razie wątpliwości dotyczących terminów badań czy zabiegów proponuję kontakt przez FB (Miplus Michał Lewandowicz).

Łączę pozdrowienia.
dr n. med. Michał Lewandowicz