Czemu robią się kieszenie między paznokciem a łożyskiem?

3 odpowiedzi
Dzień Dobry,od jakiegoś czasu (jesień zeszłego roku) mam problem z pękającą skórą na kciukach, głównie na opuszkach i przy połączeniu paznokcia ze skórą. Zbagatelizowałam skórę i leczyłam się maścią propolisową, potem dodałam tribiotic. Palce coraz bardziej bolały, zrobiła mi się skorupa po wewnętrznej stronie palców (tylko oba kciuki). Wiosną, zaczęło ustępować, ale zauważyłam "odbarwienie" paznokcia, a raczej zwiększenie białego paznokcia (nie dotykającej podłoża). Pogłębiał mi się ten obszar, zrobiła taka kieszeń. Stosowałam olejek z drzewa herbacianego, przez jakiś czas pomógł, ale potem nie dawał żadnych efektów. Była kolejny raz u dermatologa, z obawy przed grzybicą. Wykluczył moje podejrzenie i kazał maczac w roztworze nadmanganianu potasu. Efekty były szybsze cały paznokiec się przyczepił, zostały tylko odbarwienia, ale po 2 tygodniach kieszen zaczęła robić się ponownie, a w tej kieszeni rośnie "twarda skóra". Nie wiem czemu tak mi się robi, do tej pory byłam z tym problemem u czterech lekarzy, ale problem jest i się pogarsza.
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Szanowna Pani! Po pierwsze, szkoda, że jak sama Pani wspomina - zbagatelizowała Pani problemy skórne, "lecząc się" samemu. Jak Pani widzi - nie dało to żadnych pozytywnych rezultatów, a wręcz przyniosło dodatkowe cierpienie. Zupełnie niepotrzebnie! Opisany przez Panią przypadek nie należy do najprostszych, dlatego warto skonsultować go z dermatologiem. Ja bym na Pani miejscu wróciła do pierwszego, u którego rozpoczęte leczenie przyniosło pierwsze rezultaty. Zakładając, że jest to osoba, której nie obcy jest Pani przypadek, być może zaproponuje inne rozwiązanie. Proszę być dobrej myśli - w zależności od przypadku, leczenie może być procesem długotrwałym. Nie wolno się poddawać. Pozdrawiam, życzę dużo zdrowia.

Z opisu są to prawdopodobnie zmiany wypryskowe ktore wtórnie mogą uszkadzać łoźysko paznokcia- myślę źe konieczne jest kilkumiesieczne leczenie u dermatologa
Być może wyprysk kontaktowy, czyli uczulenie na związki chemiczne (kwestia odpowiedniej diagnostyki), ale ostatecznie przed podjęciem stosownej decyzji co do rozpoznania, badań i leczenia musiałbym zobaczyć te zmiany.