czego przyczyną są krosty ropne na brodzie?do jakiego lekarza jeszcze się udać?

5 odpowiedzi
witam, moim problemem są ropne krosty na brodzie,nigdzie indziej tylko na brodzie,czasem zrobi mi się na skroni. Gdy naciągnę skórę na bodzie widze malutkie białe krostki,z których wyrastają później te duże.Mam je odkąd pamiętam,ale w ostatnim czasie nasiliły się do około 5 krost w tym samym okresie,zauważyłam od dwóch miesięcy,że dzieje się tak około 10 dni przed okresem.Kosmetolog powiedziała mi,że za krosty na brodzie odpowiadają hormony.Udałam się,więc do endokrynologa,który powiedział mi,że przy prawidłowym tsh i wyglądzie mojej szyi oraz braku hirsutyzmu i otyłości nie podejrzewa u mnie żadnych chorób tarczycowych.U dermatologa byłam około rok temu najpierw dostałam unidox na miesiąc, po czym wszystko wróciło.Następnie brałam tetracyklinę 3 miesiące,ale po około 3 miesiącach problem wrócił.Dokładnie nie została postawiona żadna diagnoza.Endokrynolog powiedziała mi,że może być to za duży poziom insuliny i że powinnam zrobić krzywą cukrową.Dodatkowo powiem,że morfologia wyszła mi prawidłowo tak samo jak glukoza i próby wątrobowe.Usg jajników także wyszły w porządku.Nie wiem już gdzie mam szukać pomocy i jakie badania robić.
Witam,
Proszę wykonać badania tj.: Tsh, FT3, FT4, prolaktyna, testosteron, estradiol jak również zleconą już wcześniej krzywą cukru. Istotny jest również fakt, czy ma Pani regularne cykle miesiączkowe. Z gotowymi wynikami badań w pierwszej kolejności zalecałbym konsultację u ginekologa- endokrynologa.
Pozdrawiam,
dr n. med. Paweł Rujna

Witam, bardzo trudno jest postawić diagnozę bez obejrzenia tych zmian. Zapraszam na konsultację, postaram się pomóc
Proszę wykonać sobie jeszcze badania hormonów płciowych, bo może to one są przyczyną zmian na skórze.Warto też pomyśleć o serii pilingów w gabinecie kosmetycznym bądź medycyny estetycznej
Dzień dobry,
w takiej sytuacji proszę udać się na wizytę do dermatologa. Opisywane zmiany wskazują na trądzik. Jeżeli leczenie właściwymi antybiotykami (a takie miało miejsce) nie przyniosło oczekiwanych rezultatów pozostało leczenie izotretynoiną. Należy wykonać oprócz prób wątrobowych - cholesterol i trójglicerydy,oraz test ciążowy.
Szanowna Pani, pomocy proszę szukać również u dermatologa - jakby nie patrzeć, specjalizujemy się właśnie w chorobach skóry, a opisywane przez Panią "krosty na brodzie" właśnie do nich należą. Serdecznie zapraszam na konsultacje, zwłaszcza, że chciałabym Pani pomóc.