Czasem mam problemy z erekcją, co robić?

5 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam 23 lata i nie mały problem. Jestem z dziewczyną od 4 miesięcy i od początku miałem ten problem. Nie miałem wzwodu lub był krótkotrwały. Po ok. miesiącu wszystko wróciło do normy. Kochaliśmy się rano i wieczorem bez problemu – do czasu, aż wyjechałem na tydzień w delegacje. Wszystko wróciło do mnie, czasami nam się uda jak mam wzwód i szybko przejdziemy do rzeczy. Ja nie wiem co mam robić, a psychicznie mnie to niszczy. X góry dziękuje za odpowiedź i dziękuje.
Do postawienia właściwej diagnozy potrzebny byłby wywiad kliniczny. Ważne będzie oczywiście wykluczenie organicznego podłoża, choć wydaje się, że zaburzenia erekcji opisane przez Pana mają raczej charakter psychogenny. Pozostaje jednak pytanie o to, czy miał Pan doświadczenia seksualne z innymi osobami i jak one wyglądały, czy jest pełna erekcja podczas masturbacji. Fakt, że po okresie pierwszych prób i trudności udało się Panu mieć z partnerka udane współżycie może wskazywać na lękowe podłoże opisanych trudności. Jeśli o problem będzie się powtarzał, zachęcam do skorzystania z terapii u psychoterapeuty, seksuologa. Jeśli byłoby to nerwicową reakcją, to może ona się w miarę szybko utrwalić. Ponadto każde utrzymujące się dłużej niż pół roku problemy z erekcja wymagają konsultacji ze specjalistą.

Problemy ze wzwodem mogą mieć swoje przyczyny w funkcjonowaniu emocjonalnym, nie tylko w ciele. Podaje Pan niewiele informacji, na podstawie których można by wyciągnąć wnioski, co do przyczyn Pana problemu. Jest to też obszar, w którym wskazane byłoby przeprowadzenie obszerniejszego wywiadu, a internet to uniemożliwia. Ważne jest tutaj to jak wygląda Pana związek, jak Pan funkcjonuje na co dzień itd. Najlepiej byłoby udać się na konsultację psychologiczną, bo jak sam Pan wspomina, jest to dla Pana i pana partnerki duży problem i znacznie obniża Waszą satysfakcję ze związku.
Dobry wieczór. Problem, który Pan przedstawił może mieć różne podłoże: somatyczne, psychologiczne, a także łącznie. Niestety nie mogę Panu udzielić fachowej odpowiedzi na zadane pytanie, ponieważ może uczynić to tylko seksuolog. Zachęcam Pana do konsultacji właśnie z seksuologiem. Życzę Panu aby wszelkie problemy związane z Pana życiem seksualnym zostały pomyślnie rozwiązane. Pozdrawiam
Najlepiej nie nakręcać się, i być dla siebie wyrozumiałym. Penis to nie podnośnik hydrauliczny na pilota. Warto też zastanowić się wspólnie nad tym, co sprawia, że część Waszych zbliżeń jest udana i satysfakcjonująca, by móc zadbać o jak najlepsze warunki dla Was.
Wittam, Organizm i psychika człowieka tworzą jedną całość. Nie można oddzielić samopoczucia psychicznego od stanu zdrowia ciała. Kiedy jeden z elementów nie działa tak, jak powinien, pojawiają się problemy. Zaburzenia seksualne związane są zarówno z czynnikami zdrowia fizycznego, jak i kondycją psychiczną. Jeśli jest to problem natury psychicznej psycholog lub seksuolog może pomóc. Jeśli nie jest Pan z Warszawy możliwa jest konsultacja przez Skype.
pozdrawiam Agata Czaja-Michaud