cykl stymulowany

2 odpowiedzi
Cykl jest stymulowany: od 5 dnia 1/2 clostilbergyt (4 dni) (potem w dniu owulacji pregnyl) na stałe bromergon (1,25 2 razy dziennie) od 18 DC mam brać luteinę (2 tb 2x dziennie) przez 10 dni I pytanie - mam cykle bardzo regularne: 25 - 26 dni. Hormony w normie. czy nie powinnam przesunąć luteiny na 16 DC?
Jakie są zalecane badania mężczyzny (oprócz nasienia) przed wizytą u androloga lub urologa kiedy podejrzewa sie winę "czynnika męskiego"?
Dzień dobry. Pani pytanie jest trudne, a odpowiedź niestety nie będzie jednoznaczna. Progesteron powinno się stosować po owulacji i dzień rozpoczęcia przyjmowania jest od tego uzależniony. Jeśli jest stosowany wcześniej, może działać antykoncepcyjnie. Podstawowym badaniem czynnika męskiego jest spermiogram. Dalsza diagnostyka jest uzależniona od tego wyniku.

Witam
Trochę dziwne , że pyta pani na forum . Najprościej zapytać swojego ginekologa , który pania zna najlepiej. Luteinę stosuję się póżniej niż od połowy cyklu .Zaczynamy od badania nasienia , bo jak wynik wyjdzie prawidłowy to nie ma sensu rozszerzać diagnostyki u mężczyzny
pozdrawiam