Córka leczy się na depresję lękową, ma 18 lat. Po chwilowej poprawie , po 6 miesiącach zażywania lek

2 odpowiedzi
Córka leczy się na depresję lękową, ma 18 lat. Po chwilowej poprawie , po 6 miesiącach zażywania leków( asentra i Triticco na noc) nastąpiły nowe objawy - przede wszystkim zazdrość, przeświadczenie, że wszyscy się na nią patrzą a jej najlepsza koleżanka ją obgaduje, mówi ,że coś karze jej się tak czuć ( płacz z histerią) Jest bardzo słaba, na nic nie ma siły... Doktor zmieniła lek na Citaxin. Jest po nim bardzo senna co uniemożliwia jej funkcjonowanie ( bierze 1/2 tabl.) Wiele objawów wskazuje niestety na schizofrenię, chociaż doktor prowadząca nie potwierdza. Czy Citaxin pomoże, jeśli to rzeczywiściwe schizofrenia?Niestety brak kontaktu z lekarzem prowadzącym zmusza mnie do szukania pomocy tą drogą.
Witam. Objawy, które Pani opisuje u córki są bardzo niepokojące. Z doświadczenia wiem, że poważne zaburzenia psychiczne min. schizofrenia mogą zaczynać się od objawów depresyjnych bądź lękowych a pojawienie się objawów psychotycznych w trakcie leczenia lekami Asentra i Trittico CR wymaga KONIECZNIE zmiany leczenia na lek przeciwpsychotyczny. Oczywiście, nie badałam Pani Córki więc moja wypowiedź jest czysto hipotetyczna, wiem jednak, że jeśli rzeczywiście mamy do czynienia z treściami urojeniowymi Citaxin nie będzie skutecznym lekiem.
Sytuacja wymaga jednak pilnej konsultacji a skoro nie macie Panie kontaktu z lekarzem prowadzącym należy jak najszybciej skonsultować się z innym psychiatrą. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Trittico, przede wszystkim, może wyzwalać/indukować objawy psychotyczne, które - sądząc z opisu - córka może mieć. Niezależnie od wszystkiego sugeruję odstawienie wszystkich leków i JAK NAJSZYBSZĄ konsultację psychiatryczną. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.