Córka lat 13 ma trądzik -głównie przy linii włosów.Obecnie chce do mycia twarzy sylikonową szczotecz

1 odpowiedzi
Córka lat 13 ma trądzik -głównie przy linii włosów.Obecnie chce do mycia twarzy sylikonową szczoteczke z drganiami<podobno hit> I tu moje pytanie czy to nie zaszkodzi jej skórze?W sensie czy trądzik się nie rozszerzy?
Witam,

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Cześć pacjentek po użyciu tego typu szczoteczek, miało pogorszenie trądziku, ale był to trądzik zapalny. Córka prawdopodobnie ma głównie zaskórniki - to tylko domysły. Szczoteczka, o której Pani wspomina ma usuwać resztki makijażu, martwy naskórek - czyli teoretycznie otwierać zaskórniki. Jej działanie jest raczej łagodne. Nie oczyszczona codziennie dokładnie może być źródłem zarazków. Sugeruje zakup kwasu owocowego, w jej przypadku np migdał 5% do codziennego stosowania lub preparatu z kwasem salicylowym. Jednakże nastolatki swoje pomysły mają. Jeśli zdecydujecie się Państwo na ten zakup, proszę pamiętać o dokładnym myciu, a jeśli zmiany się zaczną zasilać lub dojdzie do podrażnienia, odradzam dalsze jej używanie.
Zachęcam też do konsultacji z dermatologiem. Wprowadzone leczenie na tym etapie może zapobiec powikłaniom.
Pozdrawiam,
Dr Małgorzata Marcinkiewicz