Corka lat 12 po chorobie przyłuszczycy zostala brzydka blizna na czole smarujemy masciami na blizny

8 odpowiedzi
Corka lat 12 po chorobie przyłuszczycy zostala brzydka blizna na czole smarujemy masciami na blizny kleimy plastry ale to i tak nie daje efektu a to juz pol roku jest to blizna wklęsła .Czy jest moze jakis sposob lub zabieg by poprawic odbudowac skórę.Z gory dziękuję za odpowiedz.
Jeśli blizna jest wklęsła, najłatwiej ją wyciąć i na nowo zeszyć skórę.

Dzień dobry.
Najlepszym według mnie sposobem odbudowy skóry w miejscu blizny zanikowej jest przeszczep własnego tłuszczu. Przeszczep tłuszczu pod bliznę zwykle musi być kilka razy powtarzany. Takich przeszczepów tłuszczu do blizny, blizn po oparzeniu wykonuję dużo i uważam, ze jest to bardzo dobry sposób odbudowy skóry.
Grzegorz Kierzynka
Dzień dobry,
Proponuję laser CO2 i osocze bogatopłytkowe. Oczywiście ostateczna kwalifikacja do zabiegu musi być oparta na konsultacji.
Pozdrawiam serdecznie
Szanowna Pani
Bez obejrzenia Pacjentki nie jestem w stanie nic doradzić.
Pozdrawiam serdecznie
Witam, celem oceny i zaproponowania ewentualnych metod korekty, niezbędna jest osobista konsultacja. Być może będzie wskazany przeszczep tkanki tłuszczowej. Pozdrawiam, T.Witwicki
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Skuteczny w poprawianiu wyglądu blizn jest zabiegi laserem frakcyjnym CO2 połączony z fibryną. Zapraszam na konsultację.
Dzien dobry Pani,

Blizny będące skutkiem przyłuszczycy mają różny charakter, w zależności od pierwotnej zmiany skóry występującej w danej okolicy. Istnieje kilka różnych sposobów korekcji blizny, w zależności od jej postaci, natomiast konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie. Tutaj należy podkreślić, iż nie ma obecnie metody mogącej całkowicie wyeliminować bliznę.

Pozdrawiam,
Paweł Szychta
Dzień dobry,

Proszę o przysłanie zdjęć do ewentualnej oceny stanu miejscowego.

Pozdrawiam
Klinika Chęciński