Córka 2 lata. Przez 3 dni miała bardzo wysoką gorączkę. Gorączka po 3 dniach ustała i pojawiła się w

Córka 2 lata. Przez 3 dni miała bardzo wysoką gorączkę. Gorączka po 3 dniach ustała i pojawiła się wysypka, bladoróżowa na plecach, za uszami, na szyi i klatce. 3 dnia przed wysypka byliśmy u pediatry, dostała antybiotyk Zinnat. Czy z racji pojawienia się wysypki, która zapewne jest chorobą trzydniówką, możemy przerwać antybiotyk ? Córka czuję się juz dużo lepiej. Wzięła 4 dawki antybiotyku. Po nim zazwyczaj wymiotuje, stresuje się, mamy problem z jego podaniem. Dziękuję i pozdrawiam

2 odpowiedzi


Dzień dobry. Niestety bez zbadania dziecka i bez dokumentacji z pierwszej wizyty nikt nie podejmie decyzji o odstawieniu antybiotyku czy jego zmianie. Nie mamy danych co widział w badaniu lekarz i jakie miał przesłanki do włączenia antybiotykoterapii i to niestandardowej w takim przypadku. Natomiast rzeczywiście wydaje się, że możemy mieć doczynienia z trzydniówką czyli z zakażeniem wirusem HHV6/7. Nie widząc dziecka nie można wykluczyć też wysypki po antybiotykowej. Córkę powinien zbadać lekarz.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Jeżeli jest to trzydniówka to zinnat należy odstawić. Natomiast na co lekarz zapisał Zinnat- jakie rozpoznanie postawił? Czy wykonywano badanie crp?

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.