Co zrobić z nagłym lękiem przed seksem po 10 latach małżeństwa?

1 odpowiedzi
Witam mam 34 lata i jestem w związku małżeńskim od 10 lat. Mam śliczną, seksowną, wspaniała i kochającą żonę. Mamy 8-letniego syna. W sferze seksu zawsze układało nam się cudownie, nigdy bym nie pomyślał, że może mnie spotkać coś takiego. Podczas wakacji jak syn był u dziadków, postanowiliśmy się pokochać. Jedna noc ok, druga noc ok, i trzeciej nocy również chcieliśmy się pokochać, i mój penis odmówił posłuszeństwa i nie dostałem erekcji. Tak się przeraziłem tym faktem, że zawiodłem swoją partnerkę, że dostałem od tamtej pory ogromnego lęku przed seksem. Jak leżymy w łóżku i pomyśle, że możemy się pokochać następuje taki wyrzut adrenaliny, serce mi wali jak oszalałe, jeżeli osiągnę erekcję to szybko ją trace, albo jak zdołam ją utrzymać do dostaje orgazmu nawet nie zdążywszy wejść w żonę. Próbowałem się ratować na własną rękę kupowałem różne tabletki na potencje min. Permen Go, Tab Men, takie które bierze się na krótko przed seksem potem stosowałem tabletki długofalowe min. Potency Terapy, Permen King – nic to nie poprawiło mojej sytuacji. Jedyne co zauważyłem to jak jestem sam i próbuje się podniecić dłonią to nie ma najmniejszego problemu członek staje jest porządna erekcja, a jak chce to przenieść na grunt naszego związku to dzieje się to, co opisałem powyżej. Wiec podejrzewam, że to ma związek z moją psychiką – że bardzo boje się zawiść moją partnerkę. Jak sobie z tym poradzić? Pozdrawiam
Panie Marcinie, problem wynika z reakcji lękowej, której Pan doświadczył podczas tego pierwszego kłopotu z erekcją. Wielu mężczyzn na zupełnie normalne, przejściowe problemy z erekcją reaguje silnym stresem, z którego później wynika błędne koło: seks zaczyna się kojarzyć ze stresem, więc pojawiają się kłopoty z erekcją, więc jest coraz więcej stresu, więc jest silniejszy problem z erekcją itd. Problem jest zazwyczaj w pełni uleczalny, tylko wymaga dłuższej rozmowy z psychologiem specjalizującym się w kłopotach seksualnych i wprowadzenia technik, które przerwą błędne koło.