Co zrobić z brakiem doznań podczas seksu i brakiem fantazji seksualnych w wieku 35 lat?

7 odpowiedzi
Mam 35 lat. Jestem kobietą. Od jakichś czterech lat nie mam czucia seksualnego. Jakby mnie tam na dole znieczuliło. Czucie seksualne u mnie zanikło. Prawie całkowicie. Dopływ krwi do narządów jest wyraźnie zaburzony. W dodatku, nie mogę fantazjować o seksie, a moje fantazje były do trzydziestki dość obsesyjne. Teraz fantazjować nie mogę. Libido całkowicie mi zanikło. Przybyły mi też dodatkowe kilogramy. Testy hormonów nie wykazały żadnych odchyłek. Nie zażywam żadnych leków. Nie piję. Nie palę. Żadnych urazów głowy, kręgosłupa, okolic miednicy. Nie udało mi się znaleźć w internecie nic o podobnych przypadłościach. Symptomy jakie widzę u siebie przypominają w zasadzie tylko efekt kastracji chemicznej. Co mam zrobić? Lekarze, z którymi zdarzyło mi się rozmawiać, albo byli skonfundowani i nie wiedzieli, co mi jest, albo wmawiali mi, że to paranoja i psychoza. Przez ponad rok szprycowano mnie psychotropami. Dziwne symptomy nie ustąpiły ani trochę. Teraz nic nie zażywam i czuję się o wiele lepiej (m.in. mogę normalnie spać), ale brak doznań i fantazji seksualnych trudno wytrzymać. Proszę o pomoc.
Przyczyny braku czucia w pochwie mogą być rozmaite, np. zmiany pozapalne, pooperacyjne, poporodowe, choroby neurologiczne, bardzo niskie ciśnienie krwi, ale także problemy psychiczne (tu jest wiele możliwości). Sugeruję spotkanie z psychologiem specjalizującym się w problemach seksualnych.

Witam,
A czy była Pani u lekarza seksuologa?
Witam, jeśli Pani jest z Warszawy, zapraszam na konsultację bezpośrednią. Spraw tego typu nie konsultuję drogą mejlową.
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jeśli lekarze wykluczają zaburzenia natury fizycznej przyczyna może tkwić w psychice. Wskazana byłaby w tym przypadku konsultacja psychologiczna. Pozdrawiam
Witam serdecznie, zachęcam Panią do wizyty u psychoterapeuty i/lub seksuologa, który pomoże rozwikłać Pani problemy. Pozdrawiam.
Pomoc może Pani otrzymać w gabinecie, decydując się na długoterminową terapię indywidualną. Zapraszam do kontaktu, Małgorzata Tyburska
Opisane przez panią objawy wskazują na zaburzenia podniecenia, które mogą mieć charakter zaburzeń subiektywnych, zaburzeń pochodzenia genitalnego lub zaburzeń złożonych. Jeśli wykluczono problemy pochodzenia genitalnego i fizjologicznego, wówczas należy przypuszczać, że są to zaburzenia subiektywne i o naturze psychologicznej. Warto się wówczas zastanowić co takiego się wydarzyło kilka lat temu, co mogło wpłynąć na sposób doświadczania przyjemności seksualnej i co takiego musiałoby się stać, aby satysfakcja z kontaktów intymnych wróciła. Kolejne pytanie dotyczy relacji z partnerem lub partnerami, czy czuje się pani przy nich bezpiecznie, czy jest pani dla nich ważną osobą, czy uwzględniają pani potrzeby i pani wrażliwość. Można też zastanowić się, jakiego typu przekonania i poglądy na sferę seksualna miała pani do tej pory i czy pojawiły się nowe przekonania, które blokują poprzednią aktywność seksualną. Dobrze by było w tej sytuacji skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty. Pozdrawiam