Co zrobić w przypadku porannych bólów ramienia?

4 odpowiedzi
Dzień dobry.Od pewnego czasu (ok. miesiąca) po przebudzeniu odczuwam ból lewego ramienia oraz prawego barku (jakby zakwasy połączone z drętwieniem). Na początku myślałam, że to przez niewygodną pozycję w trakcie spania, bo ból budził mnie także w nocy, ale nie ma różnicy czy ręka jest wtedy wyprostowana, czy zgięta. Po przebudzeniu ramię boli tak, że oparcie się na lewej ręce jest niemożliwe. Rozciąganie czy zginanie ramienia jest bardzo bolesne, ale po kilku takich ruchach odczuwam ulgę. W ciągu dnia ból pojawia się tylko podczas nadmiernych ruchów ręką (najbardziej przy sięganiu ręką do tyłu).
Mam 26 lat i pracuję 8h przy komputerze.
Czy ktoś z Państwa może mi udzielić porady? Czy konieczna jest wizyta u specjalisty?
Dobry Wieczór,
Aby Pani pomóc niezbędne jest badanie kliniczne - różnicowanie między chorobą barku i kręgosłupa szyjnego.
Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam,
aby postawić diagnozę konieczna jest wizyta u ortopedy.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - ortopeda traumatolog
Szanowna Pani,
przyczyn opisywanych przez Panią objawów może być wiele. W związku z powyższym wskazana jest konsultacja ortopedyczna z przeprowadzeniem badań diagnostycznych.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jak zwykle w takich sytuacjach winny jest albo kręgosłup, albo sam bark. Myślę, że warto udać się do specjalisty.