Co zrobić jak się podobają różne kobiety. Każda jest inna i z każda miałbym inną relacje. Jakie kryt

2 odpowiedzi
Co zrobić jak się podobają różne kobiety. Każda jest inna i z każda miałbym inną relacje. Jakie kryteria brać pod uwagę żeby mieć satysfakcję w związku. Mówi się miłość. Co jeśli z miłością idzie w parze wycofanie mężczyzny albo walka o prym w związku. Znowu jak weźmie się pod uwagę kobietę podobną do siebie. To można mieć super relacje, ale niewielkie pożądanie.( tak twierdzi Lew-Starowicz). Przeświadczenie o kruchości związku coś jak domek z kart. I bądź tu człowieku mądry. Jestem DDD, czy wymagam jakiejś terapii, rozmowy, że się tym zanadto przejmuję, analizuje, może dlatego że nie chciałbym mieć złamanego serca, czy też inwestowania czasu w coś co mnie zawiedzie zbyt szybko. Związek jak ogród wymaga jakiś tam zabiegów, ale co dziś nauka mówi o tych związkach. Nasi rodzice inaczej się chyba dobierali niż pokolenie młodych które stawia bardziej na równość. Po tym jak kobiety zaczęły pracować to jest kryzys mężczyzn , bo już mężczyzna nie przynosi jako jedyny tego mamuta do domu. Proszę o parę slow komentarza, ale bez nadmiernego krytycyzmu.
Zgadzam się z kolegą :-) Najlepiej wyjść z własnej głowy pełnej obaw i fantazji i zacząć testować rzeczywistość. Realne doświadczenia, pokażą co dla Pana jest ważne w związku. Nie ważne, ile i jakich książek by nie przeczytać na temat budowania relacji, po drugiej stronie będzie ta kobieta, która wniesie własny, unikalny świat w Pana życie i trudno przewidzieć scenariusz. Swoją drogą, Pana dylemat jest bardzo ciekawy, zastanawia mnie, co takiego wydarzyło się w Pana życiu, że myśl o bliskości, wywołuje niepokój?

pozdrawiam
Aleksandra Zaród

Dziań dobry Panu!

Po przeczytaniu Pana pytania nasunęły mi się dwie rzeczy. Po pierwsze rozumiem, że pochodzi Pan z rodziny o cechach dysfunkcyjnych co wpływa na wiele aspektów oraz wyborów relacyjnych jak i utrzymywania związków (m.in. wycofanie o którym Pan wspomina bądź walka o dominację, której de facto nie musi być, ale może jeśli jedna i druga osoba preferuje taki układ). Zachęcam do terapii, która wiele zmieni w Pana schematach oraz przekonaniach, które nabył Pan w domu - wymaga to wpierw dogłębnej diagnozy oraz specjalisty psychoterapeuty. Druga rzecz to to, że w sumie każda osoba jest inna, ale jakby sięgnął Pan w głąb - to czy nie nasuwają się panu cechy, które szczególnie Pan docenia w kobiecie, z którą Pan miałby być? Które cechy sprawiły, że był Pan rozczarowany lub pojawiły się inne negatywnie nacechowane emocje? To mogą być wskaźniki do poszukiwania partnerki odpowiedniej dla siebie. Przede wszystkim mają to być Pana kryteria, płynące z doświadczeń relacyjnych w Pana życiu. Proszę poszukać :)

Pozdrawiam
Karolina Żółtek