Co zrobić aby uzyskać pełny wzwód i sztywnośc członka?

6 odpowiedzi
Witam. Mam 56 lat leczę się na depresję od 15 lat stosując lek fewarin w dawce 50mg.Byłem osobą bardzo namiętną i na jakąś tam myśl o podłożu erotycznym fotografii filmu czy w związku w którym byłem nie miałem powodu ze wzwodem i wszystko było udane zarówno w łóżku jak i gdy już na samą myśl o ,, pieszczotach kobiet i ich wspaniałych kształtach czy miłości ,, zawsze miałem wzwód i sztywność członka. W obecnej sytuacji jestem sam w domu i opiekuję się chorą osobą od kilku lat co sprawia także .stres , zmęczenie . brak perspektyw na lepszą przyszłość zniechęcenie itp.Jeszcze rok temu dochodziłem do orgazmu 4 razy w ciągu godziny .Teraz umiem zapanować nad podnieceniem od 8 lat i nawet oglądając jakieś tam porno zdjęcia itd.nawet nie mam wzwodu ponieważ moja przekonanie jest takie że jest to przekroczenie przykazań i z tego się muszę spowiadać i z tego powodu opanowuję się nie onanizując się ale i nawet wtedy nie mam wzwodu.Co mam zrobić ?gdy przez 1 czy 2 lata nie onanizuję się a zdarza się że 1 raz czy 2 na rok czy dwa lata ,, robię skok w bok ,,czyli chcę uprawiać seks z kobietą i chociaż na chwilę zapomnieć o tak trudnej dla mnie rzeczywistości : samotność . stres . choroba opieka itd kochając się mam problemy z pełnym wzwodem . Co robić Pani doktor w tej sytuacji ? Dodam tylko że opiekuję się sam obłożnie chorą mamą .
Witam. Wielość czynników jakie Pan podaje, mogą wpływać na funkcje seksualne, dlatego też proponuje spotkanie ze specjalistą. Pozdrawiam.

Dziękuję za zaufanie,
Myślę, że warto udać się do psychologa / seksuologa na rozmowę i wyjaśniać wszystkie okoliczności, w tym depresja, sytuacja i leki.
56 lat to jeszcze nie emerytura seksualna !!
Pozdrawiam
Masturbacja jest jedną z form wydalania ejakulatu i redukcji napięcia seksualnego.Kwestia moralności to już indywidualna sprawa. Ze strony zdrowia seksualnego jest to pożądane zachowanie. Zaburzenie erekcji jest też następstwem przyjmowania leków psychotropowych. Proszę częściej współżyć i wybrać się do specjalisty, bo może potrzebuje Pan wsparcia farmakologicznego lub suplementacji. Pozdrawiam
Szanowny Panie,
w opisanej sytuacji, gdzie w grę wchodzą leki przeciwdepresyjne - warto powiedzieć prowadzącemu lekarzowi psychiatrze o problemie.
Witam, dość dużo wątków Pań poruszył, mam wrażenie, że powodują one u Pana zagubienie. Myślę że warto byłoby "uporządkować" te wątki, żeby można było zająć się tematyką seksualności. Proponuję wizytę w gabinecie.
Szanowny Panie,
problem który Pan opisuje jest złożony i udzielenie odpowiedzi na Pańskie pytanie znacznie wykracza poza możliwości porady internetowej.
Spróbuję jednak opisać jak rozumiem Pańską sytuację.
Po pierwsze zatem nalezy pamiętać o tym że u mężczyzn wraz z wiekiem zmieniają się reakcje seksualne. Faza podniecenia trwa dłużej, czasami prócz bodźców wyobrażeniowych dla uzyskania erekcji konieczna jest bezposrednia stymulacja; odczuwanie orgazmu również może ulegać zmianie; faza refrakcji (czyli czas konieczny do uzyskania kolejnej erekcji wydłuża się), libido na ogół słabnie. Należy jednak odróżnic naturalne, pojawiające się wraz z upływem czasu zmiany od tych, które mogą być przyczyną lub skutkiem fizczynej choroby lub stanu przedchorobowego lub niepokojących mechanizmów psycho-emocjonalnych.
Ponieważ Pańskia potencja bardzo zmieniła się w ciągu stosunkowo niedługiego okresu czasu uważam, że przede wszystkim nalezałoby zorientować się czy owa zmiana nie jest oznaką lub objawem fizycznej choroby. Sugerowałabym wykonanie podstawowych badań- morfologii krwi, koniecznie z oznaczeniem poziomu glukozy, pomiar ciśnienia krwi, oznaczenie antygenu gruczołu krokowego oraz testosteronu (testosteron całkowity oraz wolny). Oraz, oczywiście, konsultację wyników tychże badań z lekarzem.
Po drugie, problemy z potencją mogą być zarówno objawem depresji jak i skutkiem ubocznym leczenia tej choroby. Opisuje Pan swoją bardzo trudną, trwającą w czasie, silnie obciążającą sytuację życiową, być może profesjonalne wsparcie psychologiczne/psychoterapeutyczne pomogłoby Panu lepiej radzić sobie z stresem i przygnębieniem które, najprawdopodobniej, mają wpływ na Pańską reaktywność seksualną oraz libido.
Po trzecie w końcu, kolokwialnie mówiąc, im wiecej jest naszym życiu aktywnosci seksualnej na tym więcej mamy ochotę i tym większe są nasze możliwości w tym zakresie. Ma to swoje uzasadnienie emocjonbalne oraz biologiczne. W Pańskim życiu aktywnosci seksualnej jest bardzo niewiele- dotyczy to tak bliskości z kobietą jak masturbacji. Być może długotrwałe tłumienie potrzeb seksualnych również ma wpływ na Pańskie możliwości uzyskania erekcji.
Podsumowując ów przydługi wywód- silnie rekomenduję wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, kontakt z lekarzem oraz psychoterapeutą.
Pozdrawiam sedecznie.