Co z tym zrobić? nie umiem zgiąć dużem palcem w stopie

4 odpowiedzi
witam mam 16 lat dokładnie 30 maja złamałem duży palec w stopie, stało się to na turnieju piłki nożnej plażowej lekarz z tam tąd powiedział mi tylko tyle że pojedynczych palców się w gips nie wsadza. U lekarza nie byłem od tamtego czasu a palec nie boli, gram w piłkę, mogę nic ruszać w górę i w dół a jedyny problem jest taki że nie mogę go zgiąć. Proszę o odpowiedzieć
Jeżeli nie przeszkadza Panu wygląd i funkcja palca - pozostawił bym sprawę swojemu losowi.
Jeżeli jest Pan bardzo zaniepokojony tym faktem - zapraszam na konsultację w celu wyjaśnienia dlaczego tak się dzieje.
Niestety na podstawie krótkiego opisu nie jestem w stanie postawić konkretnej odpowiedzi a tylko snuć przepuszczenia
pozdrawiam

Jeśli deficyt zgięcia nie jest dokuczliwy to można dać spokój paluchowi. Jeśli zaś zakres ruchu jest niewystarczający to należy udać się do ortopedy w celu ustalenia rozpoznania i dalszego leczenia
Pozdrawiam
Powinien Pan zgłosić się ortopedy. Zaburzenia ruchu i przewlekły ból mogą świadczyć o powikłaniach przebytego złamania.
witam,
jeśli chodzi o złamania tak małych stawów to faktycznie nie wsadza się ich w gips tylko unieruchamia lub całkowicie odciąża na czas wygojenia. Jest to stopa i ciężko jest całkowicie odciążyć dany palec ponieważ one też w większym lub mniejszym stopniu biorą udział w przetaczaniu stopy (chodzeniu). Powinno być wykonane zdjęcie RTG. Żeby dokładnie odpowiedzieć co jest przyczyną nie zginania palca musiałbym go zobaczyć na "żywo". Może być to spowodowane brakiem rehabilitacji lub zbyt krótkim czasem odciążenia danego stawu. Przykurcz lub też źle zrośnięty palec może dawać takie objawy.
Pozdrawiam
Michał