Co wybrać - botox czy lifting twarzy ?

7 odpowiedzi
Jestem 45-letnią kobietą. Do tej pory nie stosowałam zabiegów medycyny estetycznej ,ale od pewnego czasu zastanawiam się nad tym. Nie wiem jednak czy lepiej zdecydować się na liftting twarzy czy na systematyczny botox ? Jakie są plusy i minusy obydwu zabiegów. Jak długo utrzymują się efekty liftingu ? Co wybrać ?
Witam,
Nie widząc Pani nie wiem czego pani oczekuje? czy przeszkadzają Pani zmarszczki wokół oczu? Czy zmarszczki na czole? Czy opadajęce policzki? Czy wygląd szyi?
Proszę napisać, co Pani przeszkadza w wyglądzie - wtedy mogę poradzić co wybrać.

Pozdrawiam,

Dzień dobry. Proponuję sposób zaplanowanych zmian w wyglądzie przedyskutować z lekarzem, który dysponuje możliwościami chirurgicznej i niechirugicznej korekcji zmian związanych z upływem czasu. Botox czyli jeden z preparatów toksyny botulinowej powoduje przejściowe porażenie czynności mięśnia lub mięśni. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy i zabieg może być wiele razy powtarzany. Ilość skóry i innych tkanek nie zmienia się w tym przypadku. Lifting twarzy to operacja chirurgiczna polegająca na naciągnięciu skóry twarzy zazwyczaj z usunięciem, wycięciem jej nadmiaru poprzez ukryte, zwykle mało widoczne w postaci blizn nacięcia skóry. W trakcie operacji liftingu twarzy mogą być również przemieszczane, napinane głębsze struktury powięziowe i mięśniowe twarzy czyli SMAS w kierunku przeciwnym do grawitacji i naciągania. Efekt takiej operacji utrzymuje się przez około 7 lat. Pozdrawiam GK
Witam, zabieg z zastosowanieniem botoxu nie jest alternatywą dla chirurgicznego liftingu twarzy. W celu ustalenia wskazań do zabiegu oraz ustalenia najlepsze strategii działania konieczna jest konsultacja osobista lub przesłanie zdjęć na adres mailowy naszej Kliniki: kontakt@bella-estetica.pl. Pozwoli to na wybór najodpowiedniejszego dla Pani zabiegu, najprawdopodobniej ( biorąc pod uwagę Pani wiek) jeszcze nie liftingu, a zabiegu z zakresu medycyny estetycznej- np. laser frakcyjny, osocze, wypełniacze, toksyna botulinowa
Pozdrawiam
dr n.med. Karolina Wójcicka
Dzień dobry,
Botox działa na tzw. zmarszczki mimiczne, lifting - zwłaszcza w połączeniu z przeszczepem tkanki tłuszczowej - poprawia napięcie skóry policzków i szyi. Innymi słowy, do wykonania obu rodzajów zabiegów są zupełnie odmienne wskazania, dlatego musi Pani zgłosić się na konsultację lub przynajmniej przesłać zdjęcia, abym mógł doradzić coś więcej.

Pozdrawiam serdecznie,

lek. Piotr Drozdowski
specjalista chirurg plastyk
FEBOPRAS
Dzień dobry. Zabiegi zależą od wiotkości skóry twarzy. W pierwszym etapie wykonuję się najczęściej wygładzanie zmarszczek botoksem(czoło, kurze łapki, lwia bruzda) Efekt po liftingu utrzymuje się około 10 lat. Zależy od skłonności osobniczych oraz od mimiki twarzy. Zapraszam na konsultację do jednego z moich gabinetów.
Ja na to pytanie pytanie odpowiadam zwykle obrazowo. Z wiekiem zanikające u człowieka wypukłości kostne twarzy, utrata poduszeczek tłuszczowych i zwiotczenie więzadeł powoduje, że powstaje nadmiar skóry. Co z nim zrobić? Możliwości są dwie: albo usunięcie nadmiaru skóry i wycięcie jej i zeszycie ciasno ( to robią chirurdzy w trakcie liftingu) albo odtworzenie punktów podpory twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego. Chirurg plastyk usuwa nadmiar a dermatolog estetyczny odbudowuje to co zaniknęło przy użyciu naturalnie występującej w organizmie substancji. Myślę, że to podejście skoncentrowane na usunięciu problemu a nie jego maskowaniu jest bardziej naturalne. Daje też lepsze rezultaty bo efektem liftingu często bywa napięta wygładzona, twarz ze zubożoną mimiką i powstaje blizna. Wiek 45 lat to nie jest też zwykle wiek, w którym myśli się o liftingu chirugicznym. Zalecałbym wizytę u dobrego dermatologa zajmującego się medycyną estetyczną. Pozdrawiam serdecznie.
Witam, zanim zdecyduje się Pani na jakąś metodę warto umówić się na konsultacje z lekarzem Medycyny Estetycznej oraz Chirurgiem Plastykiem. Współczesne podejście do odmładzania często łączy metody niechirurgiczne z chirurgicznymi np. przed liftingiem zaleca się poprawę jakości skóry zabiegami medycyny estetycznej.