co to może być?

4 odpowiedzi
od dwóch lat zmagam się z problemem w okolicy miejsc intymnych, do tej pory nie odważyłam się pójść do lekarza, przez ten okres caly czas zmagalam sie ze świadem w tym miejscu i łuszczącą się skorą, pozbylam się łuszczenia za pomoca maści propolisowej od dwoch miesiecy jest spokoj ale skora dalej nie wyglada zdrowo dalej jest jedna wielka rózowa plama a od kilku dni odczuwam straszny swiad i pieczenie skory co uniemozliwia nawet zasniecie, próbowalam leczyc się samodzielnie. co to moze być? prosze o odpowiedź
Witam. Nie doprecyzowała Pani czy chodzi o skórę czy błony śluzowe . Sądząc z opisu( łuszczenie) , chodzi raczej o skórę. może to być np. przewlekły liszaj prosty- tzw .neurodermit.Piszę " na przykład" bo mogą to też być zmiany wypryskowate typu kontaktowego zapalenia skóry i jeszcze kilka innych schorzeń. Tak czy inaczej w poszukiwaniu rozpoznania należałoby się zgłosić na konsultację . Być może potrzebne będzie badanie histopatologiczne . Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam.

Proszę się zgłosić do lekarza. Może to być grzybica nawrotowa fałdów skórnych.
trudno powiedziec - wyprysk liszaj twardzinowy łuszczyca? konieczna jest konsultacja
Dzień dobry,
rozumiem Panią, ale dwa lata to już wystarczający czas,aby odważyć się na wizytę u dermatologa. Przewlekający się stres wpływa również niekorzystnie na świąd. Przed wizytą proszę wykonać badanie poziomu cukru i morfologię.