Co to jest PCO? Jak je leczyć? Czy można zajść w ciąże przy tym problemie?

6 odpowiedzi
Co to jest PCO? Jak je leczyć?
Czy można zajść w ciąże przy tym problemie?
- definicja w internecie. ciąża możliwa. ale czy rozpoznanie postawiono dobrze... pzdr artur mazur kalisz

Witam serdecznie, PCO to zespół wielotorbielowatych jajników. Zespół ten ogranicza w znacznym stopniu zajście w ciążę, ale po odpowiedniej dieto terapii oraz odpowiednio dobranej suplementacji można całkowicie wyzdrowieć oraz zajść w ciążę. Zapraszam, mogę pomóc. Pozdrawiam
Jolanta Gębczak
PCO jest chorobą jajników, przede wszystkim naleźy wykonać badania krwi takie jak LH, FSH, testosteron, usg jajników i pozostawać pod obserwacją ginekologa. Bywa tak, że PCO bardzo utrudnia zajście w ciążę (zalezy oczywiscie od stopnia zaawansowania), jednak ciaza jest jak najbardziej mozliwa. Dieta nie pozostaje bez wpływu, poniewaz skladniki zywnosci maja ogromny wplyw na odpowiedź hormonalną organizmu, istotne jest rowniez wyeliminowanie niekotrych skladnikow diety, co u moich Pacjentek sprawdza sie doskonale, a ich stan poprawia sie. Mamy takze juz sukcesy w formie donoszonej ciąży, wiec to najlepszy dowod na to jak ogromny wplyw ma zywienie.
Dzień dobry,
przy PCO (jajnikach policystycznych) przydatne jest stosowanie celowanej terapii dietetycznej, ewentualnie również suplementacyjnej, wspomagającej płodność.
Zespół policystycznych jajników (PCOS) jest chorobą endokrynną, która dotyka 5-10% kobiet w wieku rozrodczym. Ciąża jest utrudniona, ale możliwa :) PCOs charakteryzuje się występowaniem licznych torbieli na jajnikach, przewlekłymi zaburzeniami owulacji, a nawet jej brakiem, hiperandrogenizmem oraz często występującą otyłością i insulinopornością. Wiele kobiet z PCOS ma nadwagę lub otyłość i to właśnie normalizacja masy ciała oraz odpowiednio dobrana dieta o niskim ładunku glikemicznym mają bardzo duże znaczenie terapeutyczne. Warto wykonać 3 punktowy test obciążenia glukozą wraz z oznaczeniem insuliny. Warto już na dzień dzisiejszy wyeliminować tłuszcze trans, białą mąkę, słodycze, alkohol, żywność przetworzoną i słodkie napoje oraz włączyć, uwrażliwiającą komórki na insulinę- codzienną lekką aktywność fizyczną. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry. PCOs to zespół wielotorbielowatych jajników.
Przy PCOs może występować brak owulacji, hiperandrogenizm a także insulinooporność. Zaleciłabym badania w kierunku insulinooporności. Przy zespole policystycznych jajników ogromną rolę odgrywa dieta. Powinna mieć niski ładunek glikemiczny, zawierać strączki oraz produkty bogate w omega-3.
Pozdrawiam, Kamila Peksa