Co sie stało z zębem?

12 odpowiedzi
Dzień dobry! 5 dni temu przygryzłam zębem coś twardego. Od tego czasu ząb i dziąsło boli (nie przy dotyku, tylko jakby wewnątrz). Do tego ząb boli przy opukiwaniu, na zimno i przy nadgryzaniu. Ząb był plombowany, ale nie leczony kanałowo. Co się mogło stać?
Możliwe ,że doszło do złamania korony zęba .Trzeba ocenić wizualnie ten ząb i wykonać zdj.RTG zębowe cyfrowe .

Dzień dobry, najprawdopodobniej doszło do pęknięcia zęba. Konieczne będzie zdjęcie RVG,, aby ocenić, co naprawdę się stało, czy pęknięcie dotyczy tylko korony zęba czy pęknięty jest również korzeń. Jeżeli pęknięta jest tylko korona ząb jest do uratowania, jeżeli korzeń - sprawa wygląda gorzej. Proszę zrobić zdjęcie, bo na jego podstawie można zdiagnozować uraz zęba i przedstawić dalsze leczenie.Pozdrawiam dr Kręcisz
Szanowna Pani, z opisu najbardziej proawdopodobne wydaje się złamanie korony lub korzenia zęba. Mogło tez dojść do niewidocznego uszkodzenia wypełnienia. Konieczna jest pilna wizyta w gabinecie stomatologicznym. Ukłony
Najprawdopodobniej nastąpiło wewnętrzne pęknięcie w zębie trzeba zrobić rtg zeby to uwidocznić pozdrawiamy rojekdental.pl
Ząb może być ukruszony lub niestety pęknięty. Do oceny konieczna wizyta, oględziny i zdjęcie rtg. Proponuję nie przewlekać. Pozdrawiam, RS
Witam !!!!Mozliwe, proponuje zrobic RTG i obserwowac ten zabek))) Dr Dundicz
witam .mogło dojść do pęknięcia pionowego .
Witam, podczas nagryzienia na twardy pokarm mogło dojść do pęknięcia, złamania korzenia lub korony zęba. Objawy które Pani podaje wskazują na taki stan zęba. Proszę zgłosić się do lekarza w celu diagnostyki i wykonania zdjęć RTG.
Witam, z opisanych objawów sądzę że mogło dojść do pęknięcia zęba, konieczna jest pilna wizyta u stomatologa aby potwierdzić diagnozę i podjąć leczenie
Witam!
Prawdopodobnie doszło do złamania zęba pod brzegiem wyrostka zębodołowego lub odłamania wypełnienia, które stanowi dużą część zęba i sięga bardzo głęboko.
Niestety bez badania i wykonania zdjęć rtg nie można postawić jednoznacznej zdiagnozować Pani przypadku.
Proszę udać się do lekarza stomatologa celem diagnostyki i zaplanowania dalszego postępowania.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam serdecznie,
Sądząc z opisu to niestety jest duże ryzyko, że ząb mógł się złamać. Koniecznie trzeba udać się na konsultację i dokładnie zbadać tego zęba, szczególnie na zdjęciu RTG lub nawet tomografii komuterowej jeśli będzie to konieczne.
Dzień dobry.
Z opisu objawów:
- w najgorszym pzypadku mogło dojść do złamania podłużnego zęba od korony do korzenia - to skutkuje utratą zęba i leczeniem implanto-protetycznym;
- w lepszym przypadku złamanie zęba ograniczono koroną z naruszeniem sklepienia jamy zęba - to skutkuje leczeniem zachowawczym (leczenie kanałowe z odbudową)
Proszę nie zwlekać z leczeniem.