Co powoduje że nie mogę zgiąć mojego palca po operacji ścięgna prostownika?

5 odpowiedzi
Pytanie do ortopedy/chirurga ręki:

1.5 miesiaca temu doznałem urazu III palca lewej ręki (głęboka rana cięta kawałkiem pękniętej szyby), w wyniku którego zostało przecięte pasmo centralne ścięgna prostownika na wysokości stawu PIP. Operacja rekonstrukcji pasma centralnego została przeprowadzona kilka godzin po wypadku w klinice chirurgii ręki, staw PIP został zablokowany drutem Kirschnera na 6 tygodni w pozycji *prawie* wyprostowanej. W chwili obecnej jestem tydzień po wyjęciu druta, palec zgina się minimalnie (może około 5-10 stopni) i wraca do pozycji prawie wyprostowanej (aktywnie i pasywnie). Obawiam się że w okolicy ścięgna pojawiły się zrosty które tak bardzo limitują zakres ruchu palca. Przy próbach zgięcia czuję jakbym próbował zerwać skórę na zgięciu stawu PIP. Proszę o poradę co zrobić by *odzyskać* tego palca.
Szanowny Panie,
w przypadku pourazowych zaburzeń ruchomości stawu międzypaliczkowego należy zgłosić się do Kliniki, w której był Pan zaopatrywany celem kontroli. Jeżeli deficyt zgięcia będzie się utrzymywał możliwe, iż konieczny będzie wtórny zabieg rekonstrukcyjny.
Z poważaniem,
Marcin Milczarek

niestety zrosty zaczynają się pojawiać już w 1-szym tygodniu po urazie i zabiegu. Konieczna jest wytrwała rehabilitacja - kilka miesięcy, a jeśli nie będzie poprawy to reoperacja
dzień dobry, konieczna jest szybka i fachowa rehabilitacja, która będzie od Pana wymagać dużo pracy, cierpliwości i samozaparcia. powodzenia
z poważaniem Jarosław Pawlicz
konieczna jest jak najszybsza prawidłowa fizjoterapia
Dobry Wieczór,
Bardzo możliwe, że powstały zrosty. Proponuję skontaktować się w pierwszej kolejności z lekarzem, który Pana operował i powiedzieć mu o problemac.
Pozdrawiam.