Co pokazuje zdjęcie rentgenowskie, wykonane z uwagi na podejrzenie lateralizacji rzepek?

8 odpowiedzi
Mam pytanie odnośnie mojego zdjęcia rtg sylwetkowego. Miałem je wykonywane z uwagi na podejrzenie lateralizacji rzepek, lekkiej szpotawości kończyn. Proszę mi powiedzieć, jakie są Państwa rokowania, co można wywnioskować ze zrobionego zdjęcia rtg ( chodzi mi przede wszystkim o kolana, na zdjęciu widać ostre krawędzie łąkotek(?) ): https ://ibb.co/eHeTZv. Proszę o pomoc, z góry bardzo dziękuję :)
Witam. Na zdjeciu widac rzeczywiscie niewielka szpotawosc konczyn. Nie widac z kolei zadnych objawow lateralizacji rzepek. Nie wiem natomiast jakie ma Pani objawy/dolegliwosci - czyli najwazniejsza kwestia. Leczymy pacjenta w koncu a nie zdjecia :) Pozdrawiam, MS

Niestety nie mogę otworzyć zdjęcia
Dzień Dobry,
Niestety nie udało się otworzyć załącznika. Proponuję kontakt z ortopedą i dokładne badanie kliniczne a w jego oparciu ocenę RTG oraz ew. ustalenie dalszego postępowania.
Pozdrawiam.
Proszę udać się w Warszawie do dr Słynarskiego lub dr Luboińskiego.. Oni wytłumaczą dokładnie
Niestety nie udało się otworzyć zamieszczonego linku
RTG sylwetkowe w pewnym stopniu pokazuje ustawienie rzepek, lepszą projekcją jest projekcja osiowa rzepki. Pisze Pan/Pani o lekkiej szpotawości, co trochę wyklucza się, bowiem lateralizacja zwykle jest przy koślawym kolanie. Leczenie zależy od stopnia deformacji, dolegliwości , wieku, tendencji do podwichania rzepki. Wchodzi w gre leczenie zachowawcze jak i operacyjne. Wymaga Pan/Pani badania klinicznego i dokładnej diagnostyki.
Pozdrawiam
Witam,
ze zdjęcia sylwetkowego wraz ze zdjęciem osiowym w pozycji Merchanta wykonanych w technice cyfrowej można precyzyjnie określić położenie rzepek oraz oś kończyn dolnych.
Łąkotki są w RTG niewidoczne.
Przepraszam, ale nie jestem w stanie otworzyć zdjęcia. O opis RTG ( wykonuje radiolog) można poprosić w zakładzie radiologii która wykonywała RTG- w opisie będą ujęte odpowiedzi na powyższe pytania.