Co oznaczają te wyniki badań nasienia?

2 odpowiedzi
Wyniki badania nasienia liczba dni od ostatniej ejakulacji: 3Barwa: szara
Upłynnienie: 30min
Objętość: 4,4ml
Lepkość: 6cm
pH: 8,1
Koncentracja: 23mln/ml
Ruch postępowy: 3%
Ruch całkowity: 40%
Brak ruchu: 60%
Całkowita liczba pl.w ejakulacie: 101,2mln
WBC: 0mln/ml
Morfologia: 3%
Żywe plemniki: 55%
Aglutynacja: 0
Komórki okrągłe: 1mln/ml
Inne: -

Moje pytania brzmią następująco:
1. Czy jest bardzo źle?
2. Czy to oznacza że mój narzeczony jest bezpłodny?
3. Czy jest jakakolwiek szansa na to żeby został ojcem?
4. Czy z takimi wynikami jest to możliwe?
5. Czy można poprawić w jakiś sposób te wyniki?
Witam serdecznie,rozpoznanie dla tego wyniki to asthenoteratozoospermia.Wynik wskazuję,iz w badanej próbce nasienia jest niska ilośc prawidłwo zbudowanych plemników -3%,które wykazują niska ruchliwość: ruch postępowy na poziomie również 3 %.
1.Bradzo źle nie jest,nie mneij wartość nasienia jest niska
2.Partner jest płodny-ma plemniki, w tym 3% prawidłowych
3.Jak najbardziej
4.Tak, taki wynik jest między innymi wskazaniem do inseminacji, istnieje również prawdopodobieństwo naturalnego zajścia w ciążę. Pozostaje także możliwość in vitro.
5.Proponuję powtórzyć wynik za 3 miesiące(okres tworzenia nowych plemników tyle trwa),a w tym czasie zdrowo się odżywiać, odrzucić używki i papierosy.
Z preparatów polecam Profertil.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęścia.

Witam. Wg wytycznych WHO z 2010 wartości prawidłowe nasienia to Objętość nasienia >= 1,5 ml, pH >= 7,2, Czas upłynnienia: < 60 minut, Liczba plemników: na 1 ml (koncentracja, gęstość) >= 15 mln/ml, w ejakulacie (całkowita) >= 39 mln / ejakulat, Ruchliwość plemników: ogólna (ruch postępowy + ruch w miejscu) >= 40 %, ruch postępowy >= 32 % Żywotność plemników: >= 58 % Morfologia plemników (czyli prawidłowa budowa): >= 4 % Leukocyty (peroksydazo-dodatnie): < 1 mln/ml (< 1 * 106 / ml).

Parametry nasienia Pani partnera, które odbiegają od normy to ruch postępowy (3%) przy całkowitym ruchu na granicy normy oraz morfologia (3%). Takie parametry nie wykluczają możliwości zapłodnienia, ale nieco zmniejszają szansę na powodzenie naturalnego poczęcia. Dalsze działania należy wdrażać jedynie w sytuacji niepowodzeń. Nie wiem jak długo staracie się o dziecko i czy Pani miesiączki są prawidłowe. Proponuję również wprowadzenie tzw. zdrowego stylu życia, unikanie używek oraz suplementację preparatami witaminowymi dla mężczyzn. Nieskuteczne starania ciążowe przez 6 m-cy powinny skłonić Was do wizyty u lekarza zajmującego się płodnością celem konsultacji . Pozdrawiam.