Co oznaczają nagłe fale zimna, głównie robią mi sie lodoware ręce, ogólnie uczucie zimna i dreszcze,

3 odpowiedzi
Co oznaczają nagłe fale zimna, głównie robią mi sie lodoware ręce, ogólnie uczucie zimna i dreszcze, czasami trzęsą sie rece, podczas "gry wstępnej" z dziewczyną? Musze sie wtedy bardzo grubo ubrać i najlepiej przykryć kołdrą, przechodzi mniej wiecej po 30-60min od ostatniego bodźca. Mam wrażenie, że troche sie tym niekiedy jakby stresuje.
Co Państwo o tym sądzą?
Dzień dobry,
objawy przypominają faktycznie te,jakie często towarzyszą silnej reakcji stresowej. Ale myślę,że może warto porozmawiać ze specjalista ( psychologiem,psychoterapeutą) i znaleźć skuteczne metody radzenia sobie z tym napięciem lub/i dociec jakie są przyczyny tej sytuacji.
Pozdrawiam,
Natalia Szymańska

Szanowny Panie,
Opisywane przez Pana objawy tj. dreszcze, nagłe ataki zimna, trzęsące się ręce mogą, jak sam Pan wspomina, wskazywać na reakcję Pana organizmu na odczuwana, a być może nie do końca przez Pana uświadomiony stres związany ze zbliżeniem się i grą wstępną. Proszę spojrzeć na te objawy jak na ważną informację, którą Pana organizm wysyła Panu. Być może oznacza to że bardzo Panu zależy, żeby sprostał Pan oczekiwaniom, być może nie chce Pan zawieść partnerki i stawia sobie wysokie wymagania w sytuacjach intymnych, być może chodzi jeszcze o coś innego. Myślę, że warto z ciekawością i życzliwością do siebie podejść do Pańskiej trudności, a w dalszej kolejności być może wspólnie ze specjalistą (psychologiem/psychoterapeutą/seksuologiem) porozmawiać w celu znalezienia sposobów radzenia sobie z trudnością na przyszłość. Pozdrawiam serdecznie Katarzyna Andrys
Dzień dobry, bardzo dobrze, że zauważył Pan tę prawidłowość i co więcej zdecydował się poszukać porady. Jak każdy, zasługuje Pan na pozytywne doznania płynące z bliskości ze swoją dziewczyną, ważnym jest pozbycie się tych przykrych dolegliwości. Zgadzam się z przedmówczyniami, że wypadałoby przepracować ze specjalistą problem. Stres jest naturalną emocją na początku budowania relacji intymnej, ważnym jest jednak by nie miał aż tak przytłaczających skutków. Czy myślał Pan może o hipnozie i ewentualnej hipnoterapii? Jest to bardzo skuteczna i przede wszystkim szybka metoda pozbycia się problemu (średnio dwa spotkania wystarczą, by poznać przyczynę i pozbyć się symptomu). Pozdrawiam i zapraszam,
Sugeruję wizytę: Hipnoza - 270 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.