Co oznacza taka analiza badania RTG kolan? Czy konieczna zaś wizyta u ortopedy? ,,Nieco głębsze wp
Co oznacza taka analiza badania RTG kolan? Czy konieczna zaś wizyta u ortopedy? ,,Nieco głębsze wpuklenia kostnych powierzchni stawowych kłykci przyśrodkowych kości piszczelowych, które są krótsze przy dość szerokiej wyniosłości międzykłykciowej; domodelowane kostne powierzchnie stawowe kłykci przyśrodkowych kości udowych/ odmiana rozwojowa. Poza tym odcinki kości tworzące stawy kolanowe i rzepki bez zmian. Ocena chondromalacji rzepek możliwa w bad USG
4 odpowiedzi
Podany opis RTG raczej nie wskazuje na istotną patologię lecz bez oceny radiogramów trudno jednoznacznie stwierdzić że wszystko jest w normie. Oceny chrząstki w RTG nie jest możliwa ponieważ jej nie widać więc zalecane jest usg lub rezonans magnetyczny.
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
wizyta u ortopedy nie jest konieczna, biorąc pod uwagę tylko opis, ale nie podaje pan/pani powodu z jakiego owo zdjęcie było wykonane
Tak jak w opisie należy pogłębić diagnostykę o badanie usg. Bez badania fizykalnego ciężko jest postawić diagnozę .
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.



