Witam, od ładnych paru lat miewam problemy ze stawami głównie stóp, jakieś 3 miesiące temu zacząłem się strasznie źle czuć tzn. wysokie ciśnienie, drżenie rąk i oczywiście jak wcześniej wspomniałem problemy ze stawami, czyli puchnące stopy szczególnie w obrębie kostki i dużego palca (wcześniej to było raz na 1-2 miesiące w ostatnim czasie raz w tygodniu), więc udałem się do lekarza rodzinnego, aby zrobić podstawowe badania, które jak się okazało wyszły dobrze i tu już z własnej inicjatywy poprosiłem o badanie kwasu moczowego we krwi gdyż wcześniej czytałem już na ten temat. Stężenie 12 przy normie laboratoryjnej 7, lekarz rodzinna od razu stwierdziła dnę moczanową i wypisała milurit w dawce jednorazowej 450, czyli 1,5 tabletki czy tak powinno być? Kolejne badanie po przyjmowaniu wyżej wymienionego preparatu wyszło 4,7, ale nie ustąpiło drżenie rąk więc odstawiłem lek, co to oznacza? Ostatnie pytanie to takie że czasem, nie zawsze podczas oddawania moczu odczuwam kłucie w pięcie, czy jest to coś związanego z dną moczanową czy może z czymś innym.
dr n. med. Czesław Drozd
dr n. med. Czesław Drozd
Internista, Reumatolog
Białystok
Tak to może być dna moczanowa.W czasie napadu dny moczanowej czyli trwającego bólu i obrzęku stawu np palucha nie należy rozpoczynać przyjmowanie Miluritu, ponieważ stan stan zapalny będzie się przedłużał i nawet nasilał. Przyjmowanie miluritu zaczyna się od możliwie najmniejszej dawki np 50 mg na dobę a nie 450 i zwiększa się co 2 tygodnie o 50 mg do pierwszej dawki docelowej np 200 mg na dobę i oznacza się poziom kwasu moczowego. Ponadto stosowanie Miluritu rozpoczyna się po miesiącu od od ustąpienia bólu i obrzęku stawu. Kłucie pięty w czasie oddawania moczu i drżenie rąk nie ma związku z dną moczanową. wyrazami szacunku Czesław Drozd reumatolog

Specjaliści w zakresie leczenia: dna moczanowa

Izabela Stańczyk

Izabela Stańczyk

Dietetyk, Terapeuta

Bydgoszcz

Maciej Koźmiński

Maciej Koźmiński

Lekarz rodzinny, Lekarz sportowy, Internista

Pabianice

Magdalena Dudek

Magdalena Dudek

Internista, Lekarz rodzinny

Bydgoszcz

Paulina Bieńkowska-Marczak

Paulina Bieńkowska-Marczak

Lekarz rodzinny, Internista

Konstantynów Łódzki

Józef Drzewoski

Józef Drzewoski

Diabetolog

Brzeziny

Izabela Pakulska

Izabela Pakulska

Internista

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 10 pytań dotyczących usługi: dna moczanowa

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.