Co może powodować ból szyi pod żuchwą?

3 odpowiedzi
Witam.Od połowy stycznie boli mnie szyja po prawej stronie – dokładnie okolica podżuchwowa Wykonałam szereg badań USG: ślinianek, tarczycy węzłów chłonnych – 2 razy za pierwszym razem wyszedł mi w tej okolicy jeden powiększony do 1 cm węzeł chłonny, ale po 2 tygodniach i powtórnym badaniu już był w normie z widoczna wnęką tłuszczową, USG jamy brzusznej, prześwietlenie klatki piersiowej. Wszystko wyszło dobrze wyniki krwi prawidłowe tylko hemoglobina nieznacznie poniżej normy (byłam u hematologa). Byłam też u laryngologa, ale stwierdził, że wszystko jest ok. Niestety szyja nadal mnie boli czuję jakbym tam coś miała powiększonego bardziej czuję to od zewnątrz. Gardło mnie nie boli nie mam problemów z przełykaniem Jestem już załamana nie wiem co to może być i jakie badania jeszcze wykonać. Na środę jestem umówiona do innego laryngologa Bardzo proszę o radę.
Witam serdecznie!
Po wykluczeniu przyczyn somatycznych - zmiany zapalne, guzy - pozostaje rozważyć podłoże neuralgiczne - inaczej nerwoból - ból pojawia się w obszarze unerwienia danego nerwu, który zaopatruje część ciała, z której pochodzi dany sygnał nerwowy. Często ma charakter napadowy – tzn. między okresami bólu trwającymi sekundy, minuty lub godziny, występują okresy zupełnie bezbólowe lub o znacznie złagodzonych dolegliwościach.

Zapraszam na konsultację.

Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam
Może kręgosłup szyjny? może jakaś neuralgia? trudno powiedzieć nie widząc pacjentki - chociaż w takim przypadku może nie być łatwo? może kłopoty z ósemką - zębem mądrości? nic więcej nie przychodzi mi w tej chwili do głowy
pozdr
Stanisław Nitek
mam nadzieję że chociaż troszeczkę pomogłem :)
Wiek,płeć,miejsce zamieszkania,inne choroby?