Co może powodować ból oczu?

2 odpowiedzi
Co może być przyczyną obniżonej temperatury ciała i bólu oczu? Mam to już od ponad miesiąca. Oczy wyglądają w pełni zdrowe, spojówki też, tylko oczy mocno "pieką" od czasu do czasu. Do tego dochodzi w tym samym momencie ból głowy. Staram się dbać o wzrok i nie spędzam dużo czasu przed komputerem. Co powoduje ten ból oczu? Zamykanie oczu też zbytnio nie pomaga.
Witam serdecznie! Jeżeli dolegliwościom oczu towarzyszy ból głowy to konieczne jest badanie dna oczu! Przyczyny mogą być różne od błahych migren ocznych , poprzez reakcje atopowe i alergiczne, podwyższone ciśnienie w oczach i podwyższone ciśnienie ogólne, aż do poważnych problemów neurologicznych....Zapraszam na pełną diagnostykę do okulisty. Pozdrawiam serdecznie! Okulista Beata Adamus

Szanowny Panie, ból oczu to często poważny problem okulistyczny i nigdy nie wolno go zaniedbywać, albo czekać aż sam minie. Zawsze w takich przypadkach należy zgłosić się na wizytę do okulisty, bo bolące oczy wymagają dokładnego badania okulistycznego. Dopiero po takim badaniu można postawić rozpoznanie i leczyć, albo skierować pacjenta do dalszej diagnostyki. Pozdrawiam.