Co może oznaczać podwyższony poziom mocznika?

1 odpowiedzi
Ostatnio postanowiłem wykonać badanie mocznika i kreatyniny. Kreatynina jest w dolnej normie, jednak mocznik wyniósł 51,4 (norma do 49). W kwietniu jego poziom wynosił 49,2. Ćwiczę regularnie 4 do 5 razy w tygodniu nie biorę aktualnie żadnych suplementow, przyjmuję z pożywieniem białko w ilości 1,7g/kg m.c. piję 4l wody dziennie W zimę na USG miałem wykryty nieduży kamień w nerce, jednak po miesiacu uległ rozbiciu, innych zmian nie wykazano. Czy domyśla się Pani co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Rozumiem, że kreatynina byłaby również podwyższona w razie niewydolności nerek? Czy możliwe jest stosowanie jabłczanu kreatyny w formie suplementu kulturystycznego?
dzień dobry.
Czasem kreatynina i mocznik nie wzrastają proporcjonalnie. Mocznik 51,4 (domyślam się w jednostkach mg/dl) jest wartością nie budzącą dużego niepokoju u osoby regularnie wykonującej ćwiczenia fizyczne i przyjmującej białko w ilości 1g/kg m.c. Proszę wykonać ponowne oznaczenie kreatyniny i mocznika oraz wykonać badanie ogólne moczu po 3 m-cach. Jeśli wartość mocznika istotnie wzrośnie warto udać się do nefrologa/