Co może mi dolegać (Tarczyca, zapalenie?)

4 odpowiedzi
Witam, mój problem ciągnie się już kilka lat chodzę od lekarza do lekarza i nic z tego nie wychodzi. Odkąd pamiętam czuje się kiepsko, lecz przez ostatnie 2 lata objawy się nasiliły tzn. jestem ospały, ciągle zmęczony miewam częste bóle głowy ogólnie czuję się jak przy ciągłym przeziębieniu. Ostatnio robiłem badania krwi ogólnie wszystko w normie oprócz Płytek 120 tys. oraz TSH 4,5 Później powtórka badania Płytki 150 tys. TSH 3,8 FT3 i FT4 lekarz powiedział, że w normie. 2 lata temu przeszedłem zabieg czyszczenia zatok szczękowych oraz czołowych po lewej stronie chwile było lepiej po czym wszystko wróciło. Aktualnie kilka razy mi się zdarzyło, że obraz mi się rozmazał na 20-30 min tzn. nie byłem w stanie przeczytać czegoś przed sobą towarzyszył temu silny ból głowy oraz zawroty. Dodatkowo od trzech tygodni doszedł lekki ból gardła przy przełykaniu, a bardziej ucisk po prawej stronie w dolnej części gardła oraz częsta chrypka. Od kilku dniu sprawdzam temperaturę skacze od 36,6 do 37,2 częściej w górnej granicy. Lekarz stwierdził tylko powiększone węzły chłonne i dostałem skierowanie do laryngologa. Mam pytanie czy powinienem zrobić USG tarczycy i badanie anty-TPO? Co mogą przedstawiać te wszystkie dziwne objawy, ponieważ zawsze byłem okazem zdrowia badania, ciśnienie zawsze wszystko w porządku, a czuje się jak staruszek.
Większość tych pytań jest do endokrynologa. Wizyta u laryngologa, neurologa i okulisty też konieczna. Potem ktoś to musi złożyć w całość - np. lekarz rodzinny. Myślę, że 2 lata po zabiegu warto zrobić TK zatok. Dolegliwości ze strony gardła mogą wskazywać na refluks żołądkowo przełykowy (cofanie się treści żołądka) - ew. laryngolog może dokończyć wywiad, ocenić gardło dolne i przepisać odpowiednie leki.

Wiek,płeć,miejsce zamieszkania?
Witam!
Powyższe objawy "ospały,ciągle zmęczony miewam częste bóle głowy " mogą sugerować ewentualny obturacyjny bezdech w czasie snu? celem ewentualnej diagnostyki konieczne wykonanie badania polisomnograficznego. Kolejne "lekki ból gardła przy przełykaniu a bardziej ucisk po prawej stronie w dolnej części gardła oraz częsta chrypka"
może wiązać się z tzw. zwiększonym czynnościowym napięciem mięśnia pierścienno-gardłowego?z suchym zanikowym nieżytem błony śluzowej - Kserostomią - suchośc błony śluzowej, refluksem przełykowo-gardłowym?
Należy spożywać około 2-2,5 l płynów niegazowanych, unikać pikantnych potraw oraz produktów mogących być przyczynną refluksu żołądkowo-przełykowo-gardłowego.
Konieczna wydaje się ocena kliniczna (badanie laryngologiczne) uzupełnione o ewentulane badanie Endoskopowe górnych dróg oddechowych oraz górnego odcinka drogi pokarmowej, pobranie materiału do badania mikrobiologicznego?
Pozdrawiam!
Witam
Opisane objawy sugerują niedoczynność tarczycy - badania dodatkowe tego nie potwierdzaja - warto jednak zweryfikować te bad hormonów tarczycy w dobrym laboratorium i konsultacja u dobrego endokrynologa (warto ze sobą wziąć też usg tarczycy i oczywiście bad hormonów tarczycy, bad anty-TPO niegłupi pomysł :))
pozdr
Stanisław Nitek