Co może być przyczyną wybuchów chłodu?

2 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu miewam dziwne odczucie chłodu wewnątrz ciała. Jest to coś takiego jakby wstrzykiwano mi zimną wodę najpierw do nóg potem głowy. Jest to nieprzyjemne. Pojawia się co jakiś czas i jakiś czas trwa. Co może być przyczyną? Brak witamin, coś z układem krążenia?
Witam! Niedobór witamin przy zbilansowanej diecie rzadko występuje - w związku z tym najprawdopodobniej nie jest to przyczyna Pani dolegliwości. W przypadku chorób układu krążenia - występują inne objawy dominujące - oczywiście pomiar ciśnienia tętniczego krwi jest konieczny. Przeszywające uczucie zimna może występować w zaburzeniach hormonalnych, hematologicznych, jak i chorobach przebiegających z neuropatią (np borelioza), może być również efektem emocji. Celem oceny Pani objawów i ukierunkowania diagnostyki konieczne jest badanie lekarskie. Pozdrawiam Andrzej Szwanda

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Opisywane objawy nie są typowe i jest zbyt mało danych, dlatego po przedstawieniu takiego problemu każdy lekarz zadał by wiele pytań, aby uzupełnić wywiad i po badaniu dopiero można by było coś wywnioskować - myślę, że niestety nie obejdzie się bez wizyty u lekarza.
Pozdrawiam

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.